МОЗ пропонує проект концепції професійного ліцензування лікарів в Україні для громадського обговорення

Дата публікації: 18.06.2018

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: МОЗ України, ліцензування лікарської діяльності, безперервне післядипломне навчання

МОЗ України запрошує громадськість долучитися до обговорення концепції професійного ліцензування лікаря. Ця концепція містить пропозицію впровадити повністю нову систему доступу до лікарської професії. До 2024 року всі українські лікарі мають інтегруватись у міжнародну лікарську спільноту, маючи належний рівень знань і професійних навичок.

 

Ситуація нині

Сьогодні діє система атестації, яка підтверджує стаж, але не професіоналізм і не якість роботи лікарів. Держава має монополію на послуги з підвищення кваліфікації медичних фахівців. У той же час дієвого механізму персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги фактично немає.

Що зміниться в результаті запровадження професійного ліцензування лікарів

Введення ліцензування передбачає зміни з моменту вступу в медичний університет. Вже введено прохідний бал 150 за обов’язкові предмети як для студентів-бюджетників, так і для студентів-контрактників. Бюджетні місця будуть розподілятися серед найсильніших абітурієнтів у ті медичні виші, які вони обрали.

Нова система оцінювання знань

Студенти, які почали вчитися з 2016 року на магістерській програмі, після складання всіх необхідних іспитів – на третьому та шостому курсі, в інтернатурі та резидентурі – стануть спеціалістами з професійною ліцензією.

Нова система безперервного розвитку лікарів

Передатестаційні цикли скасовуються. Лікарю надається право обирати, де вчитися і які курси обирати. Система нарахування балів змінюється: буде зараховуватися як формальна, так і самоосвіта, а також неформальна освіта. Система атестації буде діяти до 2020 року. Постанова уряду, що її впроваджує, вже прийнята, розробляються нормативно-правові акти МОЗ України.

Професійна ліцензія лікаря

Ліцензію потрібно підтверджувати кожні три роки. Підтвердження ліцензії потребуватиме особистого освітнього портфоліо та історії медичної практики. У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря ліцензію може бути призупинено або анульовано.

Ліцензійна рада

Органом, що видає ліцензії, стане ліцензійна рада з 30 обраних лікарів. До складу ліцензійної ради можуть бути залучені іноземні експерти.

Поступовий перехід на нову систему для лікарів, які вже практикують

Перехідний період до нової системи ліцензування триватиме п’ять років – з 2020 до 2024 року. Щоб підтверджувати ліцензію, лікарі складатимуть спеціальний ліцензійний іспит.

Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.

Запровадження професійного ліцензування лікарів – визнання, що головне в роботі лікаря – професіоналізм, знання і лікарська практика.

Професійна ліцензія ліквідує колективну безвідповідальність і впроваджує персональну відповідальність лікаря за прийняття клінічних рішень та якість надання медичної допомоги. Нова система навчання, перенавчання і відповідальності сприятиме підвищенню якості медичної допомоги та довіри до лікарської професії.

 

Джерело

 

 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Всесвітній день миття рук
Мультисистемний запальний синдром у разі C ...
Наступні кроки законодавчих змін на «перви ...
НСЗУ виплатила «первинці» 4 млрд гривень з ...
Нові результати досліджень процесів старін ...
Проєкт постанови Кабінету Міністрів Україн ...
Тільки 6% фактичних інфікувань COVID-19 в ...