Гідрогель може відкрити нові шляхи для лікування глаукоми без медикаментозного та оперативного втручань

Дата публікації: 18.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: дослідження, глаукома, гідрогель

Близько 75 мільйонів людей у всьому світі страждають на глаукому, яка є основною причиною незворотної сліпоти. Пошкодження викликається надмірним внутрішньоочним тиском, внаслідок якого відбувається травматизація зорового нерва. Сучасні методи лікування намагаються знизити внутрішньоочний тиск шляхом щоденного застосування очних крапель, хірургічного втручання або імплантації медичних виробів, але ці методи лікування часто не приносять успіху.

Дослідники розробили нове потенційне лікування глаукоми, яке може замінити щоденні очні краплі та хірургічні втручання ін’єкцією двічі на рік для контролю підвищення внутрішньоочного тиску. Дослідники передбачають, що ін’єкція проводитиметься як рутинна процедура та стане частиною регулярних відвідувань лікаря. Дослідження було опубліковано 7 грудня 2020 року в журналі Advanced Science. Експеримент проводився на тваринах і показав значне зниження внутрішньоочного тиску. Ймовірне лікування, яке може стати першою немедикаментозною та нехірургічною терапією тривалої дії у разі глаукоми, полягає у застосуванні ін’єкції природного та біодеградуючого матеріалу для створення в’язкого гідрогелю – водопоглинальну сітчасту полімерну структуру — яка відкриває альтернативний шлях для зменшення надлишкової внутрішньоочної рідини.

Зазвичай водяниста волога камер ока відходить двома шляхами. Основний шлях проходить через трабекулярну сітку, яка розташована навколо основи рогівки. Другорядний шлях проходить через супрахоріоїдальний простір (СХП), який, як правило, має дуже малий розріз. У разі глаукоми основний шлях перекритий, тому для зменшення тиску застосовуються методи лікування, спрямовані на відкриття іншого шляху настільки, щоб дати водянистій волозі камер ока витікати в достатній кількості.

Вчені за допомогою тонкої голки вводили полімерний препарат у СХП. Усередині ока матеріал хімічно зшивається, утворюючи гідрогель, який утримує канал у СХП відкритим, що дозволяє водянистій волозі камер ока вивільнятися альтернативним шляхом. Використовувалася порожниста мікроголка довжиною менше міліметра для впорскування краплі (близько 50 мікролітрів) матеріалу-попередника гідрогелю. Ця гелева структура може тримати шлях через СХП відкритим протягом декількох місяців.

Під час дослідження не спостерігалося значного запалення, спричиненого процедурою. Зниження тиску підтримувалося протягом чотирьох місяців. Зараз дослідники працюють над тим, щоб продовжити цей час, модифікуючи полімерний матеріал — гіалуронову кислоту — з метою досягнення стійкості ефекту лікування щонайменше пів року. Це співпало б із графіком відвідування кабінету лікаря багатьох пацієнтів. Ін’єкція тривала б лише кілька хвилин і включала б введення лікарем невеликої дози препарату безпосередньо під поверхню ока разом зі знеболенням і стерилізацією місця ін’єкції.

Окрім продовження часу між процедурами, дослідникам потрібно буде продемонструвати, що ін’єкцію можна повторити без шкоди для ока. Процедуру також доведеться протестувати на інших тваринах перед тим, як перейти на клінічні випробування.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Найбільше у світі тестування ліків від COV ...
Імунна система жінки по-різному функціонує ...
МОЗ України буде моніторити, як обирають л ...
Дерево життя – нагадування суспільству про ...
МОЗ України: інформація про залишки ліків ...
Доступні ліки: відтепер у програмі 59 безо ...
За три місяці Нацслужба здоров’я виплатила ...