Про механічні засоби обмеження та паспорт імунізації

Дата публікації: 10.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: права людини, права пацієнта, паспорт імунітету


У медичній галузі питання прав людини не обмежено лише правом пацієнта отримати своєчасну та якісну медичну допомогу.

Редакція платформи «Аксемедін» пропонує ознайомитися лише з кількома останніми публікаціями у наукових журналах за цією темою.

Стаття з результатами дослідження науковців США, Японії, Австралії, яку опублікували 4 грудня 2020 року в «Епідеміології та психіатричних науках» (Epidemiology and Psychiatric Sciences), висвітлює проблему застосування механічних засобів обмеження в психіатричних закладах. Вчені з’ясували:

• Показники застосування механічних обмежень у пацієнтів психіатричних клінік (2017рік) варіювали від 0,03 (Нова Зеландія) до 98,9 (Японія) випадків застосування утримуючих пристроїв на мільйон населення за добу, тобто з різницею в 3000 разів. 

• Стриманість в Австралії (0,17 подій на мільйон) і Сполучених Штатах (0,37 подій на мільйон) виявилися проміжними показниками.

• Така практика суперечить офіційній політиці всіх чотирьох країн щодо мінімізації використання механічних засобів, оскільки вони — недотримання міжнародних норм прав людини.

На думку авторів, малоймовірно, що відмінності в показниках пов'язані з відмінностями в характеристиках пацієнтів у різних країнах. Використання механічних утримуючих пристроїв викликає суперечки, прирівнюється до тортур на думку одних експертів, водночас як інші вважають їх необхідною частиною психіатричної допомоги.

The Conversation 1 грудня 2020 року розмістив статтю про проблеми людей з обмеженими можливостями — дискримінацію, нерівну оплату праці, сексуальні домагання й про те, як спортсмени-паралімпійці відстоюють свої права і допомагають іншим. 

«Центр спорту, світу і суспільства» Університету Теннессі (University of Tennessee Center for Sport, Peace, and Society) створив інтерактивну Карту Глобальних прав інвалідів (Global Disability Rights Map), яка висвітлює дотримання прав людей з обмеженими можливостями у різних країнах по всьому світу. 

Global Disability Rights Map описує закони та політику в певній країні, пов'язує їх з Паралімпійським рухом, глобальними зусиллями щодо просування паралімпійського спорту, допомогу паралімпійцям в досягненні високих результатів у спорті.

Карта також може допомогти тим, хто хоче захищати людей з обмеженими можливостями. Вона надає спортсменам-активістам інформацію про те, як відстоювати свої права.

«Журнал медичної етики» (Journal of Medical Ethics) у грудневому номері за 2020 рік розпочинає дискусію щодо прав людини з так званим «Паспортом імунітету» проти COVID-19. Паспорт імунітету (далі — Паспорт) — засіб реєстрації того, людина має імунітет до COVID-19 і, отже, малоймовірно, що вона заразиться або поширить хворобу. Паспорт може мати форму сертифіката, браслета, додатка для мобільних телефонів або інший тип документу.

• Чи можуть Паспорта дискримінувати тих, хто їх має і тих, хто їх не має?

• Якщо у людини був позитивний результат тесту на COVID-19, людина одужала — вона не може вважатися небезпечною для громадського здоров'я і, отже, обмеженням її основних прав (наприклад, права на свободу руху) не є законним.

• Проведення вакцинації створить аналогічні проблеми, пов'язані з ліцензіями на імунітет. Довідка про вакцинацію, стане де-факто стане свого роду Паспортом.

Але невідомо достеменно, чи має імунітет людина після одужання, і навіть якщо це так, ніхто насправді не знає, як довго зберігається цей імунітет. Також невідомо, чи вистачить на всіх вакцин, наскільки стійкий імунітет виробиться у людини після вакцинації. 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Спільна робота із запобігання самогубствам
ВООЗ: «Коронавірус переслідуватиме людство ...
Україна приєдналась до Глобального цифрово ...
Міжнародний день проінформованості про пер ...
Кров Dantu та малярія
Донори органів із патологічним ожирінням
Наукові дані про ендометріоз – недооцінену ...