Пестициди — безвихідь цивілізації

Дата публікації: 03.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: рак молочної залози, пестициди, гаванський синдром, наукове дослідження


У ніч на 3 грудня 1984 року в індійському Бхопалі, на заводі з виробництва пестицидів сталася екологічна катастрофа, унаслідок якої в повітря потрапили 42 тони надзвичайно отруйного газу метилізоціанату.

У пам’ять про цю подію, Міжнародна коаліція боротьби з пестицидами (Pesticide Action Network (PAN) оголосила 3 грудня Міжнародним днем боротьби проти використання пестицидів (Day of No Pesticide Use).

• Пестициди — хімічні речовини, що застосовуються для боротьби з різноманітними шкідниками сільськогосподарських культур та продуктів, а також підвищення врожайності сільськогосподарських культур. 

• Токсична дія пестицидів — код за МКХ-10: T60.0 — 9.

• Немедикаментозне отруєння (зокрема пестицидами) — код за ICPC-2: А 86.

Довгострокове епідеміологічне дослідження понад 80000 ліцензованих фахівців із застосування пестицидів, проведене Національними інститутами охорони здоров'я США (National Institutes of Health), виявило зв'язок між пестицидами й респіраторними проблемами.

• Інше дослідження, яке провів Національний інститут безпеки та гігієни праці (National Institute for Occupational Safety and Health), показало: у сільськогосподарських робітників значно підвищена смертність від низки респіраторних захворювань. 

У журналі «Молекулярна і клітинна ендокринологія» (Molecular and Cellular Endocrinology), вчені з Silent Spring Institute (некомерційна організація, що займається вивченням проблеми й складанням звітів у першу чергу щодо профілактики раку молочної залози):

• Розглянули понад 400 документів по пестицидах Агентства з охорони навколишнього середовища (US Environmental Protection Agency (EPA), в яких резюмувався вплив кожного зареєстрованого отрутохімікату на здоров'я.

• Було виявлено 28 пестицидів, пов'язаних із пухлинами молочної залози, однак EPA визнало лише дев'ять із них як таких, що викликають злоякісні новоутворення грудей і повністю відхилило докази щодо інших 19.

Також було помічено руйнівний вплив деяких пестицидів на ендокринну систему, зокрема — на естроген і прогестерон. 

• За висновками дослідження науковців Каліфорнійського університету (University of California) широке використання пестицидів та інших агрохімікатів може прискорити передачу шистосомозу й порушити екологічний баланс у водному середовищі. 

• 2016-го року десятки співробітників посольств США та Канади на Кубі повідомили, що страждають від так званого «Гаванського синдрому», який проявлявся запамороченнями, втомою та головним болем, порушеннями слуху й зору. Але минулий рік канадське дослідження показало: хвороба могла бути викликана нейротоксином, що міститься в спреях від комарів.

Девіз Day of No Pesticide Use: «Пестициди – безвихідь цивілізації». Міжнародна коаліція боротьби з пестицидами наголошує на необхідності інформування медичних працівників про небезпеку використання пестицидів. Для безпечного використання пестицидів й інших сільськогосподарських хімікатів необхідно знати, як їх використовувати та зберігати, мінімізувати токсичний вплив, справлятися з нещасними випадками.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Випробували комбінацію препаратів, які дію ...
Паліативна допомога в Європі: заклик до ді ...
ВООЗ пропонує нову методику прискорення ді ...
Стійкість до антибіотиків - зростаюча загр ...
Вплив фізичної активності на психічне здор ...
Як створити новий заклад надання ПМД
Нова модель охорони здоров’я є привабливою ...