Імунний захист організму сприяє виробленню нефункціональної форми рецептора ACE2

Дата публікації: 02.11.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: COVID-19, експресія генів, рецептори, ACE2, інтерферон


Дослідники з Інституту Френсіса Кріка виявили варіант клітинного рецептора ангіотензинперетворювального ферменту 2 (АСЕ2), з яким SARS-CoV-2 не може зв’язуватися. 

Ним керують противірусні сигнали інтерферону. Цей факт розвіює занепокоєння тим, що лікування препаратами на основі інтерферону може посилити поширення вірусу в організмі.

У дослідженні, опублікованому в журналі «Nature Genetics», йдеться про генетичну інформацію, що кодує рецептор АСЕ2, з яким взаємодіє SARS-COV-2, щоб заразити клітини організму людини. Вчені проаналізували наявні генетичні бази даних, внаслідок чого виявили ізоформу рецептора, яка називається MIRb-ACE2, з якою вірус не може зв'язуватися.

Кевін Нґ, автор та аспірант Лабораторії ретровірусної імунології, повідомляє: "Цей варіант генетичної інформації є результатом мобільності ретроелементів у нашій ДНК, які можуть переміщуватися навколо геному, що впливає на експресію генів. Якщо розглянути представників інших видів, то такий варіант часто присутній у ссавців, тому він, мабуть, давно потрапив у геном людини".

Щоб зрозуміти, яку роль відіграє ця форма рецептора у реакції організму на SARS-CoV-2, команда вчених дослідила ефекти впливу на інтерферони клітин, які сигналізують про білки, що виробляються зараженими вірусом клітинами. Вони виявили, що інтерферони підвищують продукцію MIRb-ACE2, тоді як на рецептори ACE2 це не впливає.

Така реакція дає можливість спростувати той факт, що лікування COVID-19 за допомогою інтерферону може навпаки допомогти вірусу, спричинивши збільшення кількості рецепторів до клітин SARS-CoV-2  в організмі.

Джордж Кассіотіс, автор і керівник групи Лабораторії ретровірусної імунології в Інституті Френсіса Кріка, каже: "Нефункціональна ізоформа MIRb-ACE2, ймовірно, пов’язана з результатами попередніх досліджень, які вказували на те, що інтерферони можуть підвищувати кількість АСЕ2, оскільки між ними на той момент не знаходили різниці. Це підкреслює той факт, що науковці постійно переглядають та оновлюють знання про SARS-CoV-2, коли проводять нові дослідження.
Нам ще потрібно багато чому навчитися, але ми швидко розвиваємося".

Отримані дані означають, що попередні дослідження, в яких вчені не розділяли ці дві форми рецепторів, можуть потребувати повторного аналізу, щоб визначити, яка з двох ізоформ вплинула на результати. Наприклад, ген, який утворює АСЕ2, розташований у Х-хромосомі, тому раніше вже припускали, що відмінності в експресії генів у чоловіків та жінок можуть бути причиною того, що чоловіки сильніше страждають від симптомів COVID-19.
Дослідники також виявили, що така експресія генів частіше відбувається у клітинах верхніх дихальних шляхів, включно з ротом та носом, і змінюється у нижніх відділах.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Про самоврядування медичних професій в Укр ...
Чому серцевий жир привертає увагу науковці ...
Південнокорейські вчені виділили 38 антиті ...
Пацієнтів не виписують без іспиту з призна ...
Лікарська помилка. Її причини та шляхи зап ...
Безпечні медичні працівники — безпечні пац ...
У Гарварді навчилися руйнувати вірус герпе ...