Перемога над поліомієлітом — перемога для здоров'я всього світу

Дата публікації: 24.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: поліомієліт, Поліомієліт, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, вакцинасоційований


У той час як вчені всього світу поспішають знайти вакцину, щоб зупинити поширення COVID-19, ще одна смертельна хвороба — поліомієліт, стала причиною дезінформаційних кампаній в Інтернеті. 

Створення Глобальної ініціативи щодо викорінення поліомієліту відбулося 1988 року, коли у світі було зареєстровано близько 3 50 000 випадків цього захворювання. 

У дикій природі поліомієліт буває трьох різновидів: типу 1, 2 і 3. Станом на 2020 рік Глобальна комісія з сертифікації ліквідації поліомієліту оголосила, що дикий поліовірус типу 3 повністю ліквідовано. Всесвітня організація охорони здоров'я 25 серпня 2020 року оголосила про ліквідацію дикого поліовірусу в Африці, що стало важливою віхою в багаторічній боротьбі з цією хворобою.

• Але існує версія хвороби, відома як вакциноасоційований поліомієліт.
• За словами експертів у сфері охорони здоров'я, вона особливо небезпечна у країнах з низьким рівнем імунізації і поганою санітарією.

Через два дні після оголошення ВООЗ, ООН підтвердила: у дев'яти штатах Судану виникло понад десяток випадків вакциноасоційованого поліомієліту. Спалах інфекції підлив масла у вогонь і без того великого поширення теорій змови, що розповсюджують неправдиві заяви про вакцинацію в соціальних мережах.

Олівер Розенбауер (Oliver Rosenbauer) — представник програми ВООЗ з ліквідації поліомієліту, пояснив, що, хоча таке зараження спроможне «пасивно імунізувати інших дітей», воно може мати руйнівні наслідки в країнах з низьким рівнем імунізації. За даними ВООЗ, протягом останнього десятиріччя 1271 людей у світі заразилися поліомієлітом вакцинного походження:

• ослаблений вакцинний вірус виділяється вакцинованою людиною;
• і передається іншим через заражену воду або їжу.

Проблема виникає, коли у спільноті низький відсоток вакцинації. Це дозволяє вірусу продовжувати поширюватися і знаходити сприйнятливих невакцинованих дітей. Дивіться коментар Ольги Анатоліївни Голубовської.
24 жовтня — Всесвітній день поліомієліту (World polio day) — чудовий привід для поширення інформації про небезпеку цього захворювання і про величезну необхідність вакцинувати немовлят за графіком, щоб повністю викорінити вірус. 

• Тема World polio day 2020: «Історії прогресу: минуле і сьогодення». 
• Вона була обрана щоб визнати прогрес, який досягнуто у боротьбі за викорінення поліомієліту, а також визнати зусилля всіх учасників цього процесу.

Через пандемію COVID-19, в Афганістані протягом 5 місяців були припинені кампанії вакцинації проти поліомієліту. Це посилило існуючі перешкоди для доступу до вакцин і збільшило кількість дітей з групи ризику. 

•  Станом на 7 жовтня 2020 року в світі зареєстровано 441 випадок поліомієліту;
• 2019 рік — 378;
• 2018 рік — 71. 

Останній випадок виділення «дикого» поліовірусу в Україні зареєстрований у 1993 р. 2015 року були зафіксовані два випадки захворювання на Закарпатті, викликані циркулюючими вакциноспорідненими штамами.
Більше про поліомієліт можна почитати тут: 

Пам’ятаємо про поліомієліт

Клініко-епідеміологічні паралелі: охоплення вакцинацією проти «Поліо» — випадки гострих в'ялих паралічів у дітей

Людство не винайшло ефективних ліків від поліомієліту, тому такою важливою є профілактика за допомогою вакцини. Перемога над поліомієлітом — перемога для здоров'я всього світу. Проведення профілактичних щеплень в Україні регламентовано Наказом МОЗ від 11.10.2019 р. № 2070 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень»: Вивчаємо вимоги Наказу МОЗ України № 2070

Своєчасна вакцинація у період пандемії COVID-19 є надзвичайно важливою для того, щоб забезпечити надійний захист дітей від важких, загрозливих для життя інфекційних захворювань, зокрема — поліомієліту.

Вакцинація під час пандемії COVID-19: запитання та відповіді для медпрацівників

До вашої уваги навчальний курс: Імунопрофілактика

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Тільки 6% фактичних інфікувань COVID-19 в ...
Школи у восьми областях закрили на каранти ...
ВООЗ: 400 тисяч європейців помруть від рак ...
Голова НСЗУ: Підвищення тарифу для первинк ...
Модифікований вірус герпесу ефективно ліку ...
Наукові дані про ендометріоз – недооцінену ...
Автономізація: При зміні організаційно-пра ...