«Послабить біль є праця божественна», — Гіппократ

Дата публікації: 16.10.2020

Автори: Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: хірургія, операція, біль, День анестезіолога


Вітаємо лікарів- анестезіологів з професійним святом! Завдяки вам пацієнт легше переживає найвідповідальніші моменти свого життям. Щиро зичимо мати підтримку в особистому житті і професійній діяльності, здоров´я і успіху у вашій праці!

Всесвітній день анестезіолога, також відомий у деяких країнах як Національний день анестезіолога або День ефіру, — це щорічна подія, що відзначається у всьому світі. У цей день 16 жовтня 1846 року, зубний лікар Мортон, провів першу операцію під ефірним наркозом.

Ця, одна з найбільш значущих подій в історії медицини, відбулася в операційному театрі (нині відомий як Ефірний купол) в Массачусетській лікарні загального користування, в будинку Гарвардської школи медицини. Відкриття дозволило пацієнтам отримати переваги хірургічного лікування без болю, пов'язаного з операцією.

Спеціальні заходи проводяться в пам'ять про дату щонайменше з 1903 р. Всесвітня федерація товариств анестезіологів щорічно відзначає Всесвітній день анестезії, в якому беруть участь понад 134 товариства, що представляють анестезіологів із понад 150 країн.

Право на адекватне усунення болю є базовим правом людини, що закріплено Монреальською декларацією (2010). Біль залишається стабільним критерієм оцінки якості життя пацієнтів як хірургічного, так і терапевтичного профілю. Неадекватне знеболення під час операції може спричинити велику кількість ускладнень з боку серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, центральної нервової системи, системи згортання крові, а також викликати депресію (Wu C.L., Raja S.N. et al., 2011). 


Корисні посилання: 

Найшвидший хірург

Alexander Ioscovich: Національні опитування в акушерській анестезіології: чи важливо це?

Кмітливі студенти — засновники новаторської методики анестезіологічного забезпечення

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
У 2019 році розпочнеться робота з електрон ...
Про НСЗУ
Кабмін призначив Віктора Ляшка заступником ...
З Міжнародним професійним днем працівників ...
Дослідження: стоншення кори головного мозк ...
Neuralink – футуристична ідея чи майбутнє ...
Як організувати систему надання первинної ...