Алергія: під прицілом кожен другий

Дата публікації: 16.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: алергія, імунітет, День алерголога, антигістамінні засоби, стабілізатори опасистих клітин


Вітаємо лікарів алергологів-імунологів із професійним святом!

Сьогодні, коли проблема алергічних захворювань стає глобальною, від ваших знань, вмінь і навичок залежить своєчасне виявлення хвороби та запобігання її загостренню! Щиро зичимо всім здоров´я, професійного зростання, натхненної праці та вдячних пацієнтів!

В 1906 році австрійський педіатр Клеменс фон Пірке вперше ввів термін «алергія» (від грецьких слів  «аllos» — змінений стан та «ergon» — реакція). Він визначив, що реакції, які в минулому описав Гіппократ — набряк обличчя, губ, горла, рук, почервоніння шкіри, свербіж — викликаються не тільки продуктами харчування. Алергенами можуть виступати хімічні речовини, ліки, пилок рослин тощо. На сьогодні виявлено більше 200 алергенів. 

Із рідкісного захворювання, яким була алергія на початку ХХ століття, вона стала однією з небезпек сучасного світу. За останні 5 років відмічається різке зростання поширеності алергічних захворювань у промислово розвинених країнах світу. Так, The European Academy of Allergy and Clinical Immunology зазначає, що на сьогодні від хронічних алергічних захворювань страждає більше 150 млн європейців і ця цифра неостаточна (майже 45% громадян ЄС не отримували відповідного обстеження). За прогнозами фахівців, до 2025 року алергія вплине на життя половини всього населення Європи, погіршуючи якість життя пацієнтів та підвищуючи витрати на охорону здоров´я. Статистика стверджує, що непрямі витрати коливаються від 55 до 151 млрд євро на рік.  

Рекомендуючи препарати для симптоматичного лікування алергії, слід нагадати пацієнту:

• Антигістамінні препарати першого покоління спричиняють сонливість, відчуття втоми, знижують увагу, швидкість реакції, тому їх не застосовують в осіб, діяльність яких потребує посиленої уваги (водії, оператори тощо). Ліки доцільно приймати ввечері. Але тривале їх застосування може призвести до зниження терапевтичної ефективності.
• Антигістамінні препарати (І і ІІ поколінь) не можна поєднувати з алкоголем, седативними, снодійними засобами, транквілізаторами, нейролептиками, опіоїдними анальгетиками.
• Застосування при алергічному риніті та полінозі антигістамінних препаратів першого покоління може спричиняти сухість слизових оболонок, підвищувати в’язкість секрету, що сприяє розвитку синуситу та гаймориту, а при бронхіальній астмі — підвищує ризик розвитку бронхоспазму.
• Стабілізатори мембран опасистих клітин застосовують тільки з метою профілактики. Їх прийом слід рекомендований за 3–4 тиж до ймовірного контакту з алергеном. 
• Глюкокортикостероїди для місцевого застосування не застосовують у період вагітності та годування груддю, а також у дітей віком до 4 років.
• Судинозвужувальні препарати групи симпатоміметиків не слід застосовувати більше 5–7 днів
• Симпатоміметики можуть спричиняти підвищення рівня артеріального та внутрішньоочного тиску. Їх не призначають особам з порушеннями мозкового кровообігу, серцевого ритму, артеріальною гіпертензією, глаукомою, гіпертиреозом, атеросклерозом.
• Симпатоміметики не призначають одночасно з іншими судинозвужувальними засобами, β-адреноблокаторами, седативними ЛЗ, антидепресантами, інгібіторами МАО, з іншими препаратами, що вводять через носову порожнину.


Корисні посилання:

Що натепер відомо про алергію

Нові рекомендації: як грудне вигодовування запобігає алергії

Роль елімінаційних заходів в лікуванні пацієнтів з алергічними захворюваннями

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Мозок батьків повторює мозкову активність ...
У США почався смертельний грип із блювотою ...
У пацієнтів із COVID-19 може розвинутися з ...
Роз’яснення: Що необхідно зробити регіонам ...
Раннє введення глютену може запобігти розв ...
Голодування + вітамін С = ?
Протитуберкульозна вакцина пов’язана з ниж ...