Збільшення інвестицій у психічне здоров'я

Дата публікації: 09.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: психіатрія, психічне здоров'я, пандемія COVID-19, День психічного здоров’я, підтримка


10 жовтня — Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day). 

Також цього дня відмічають Днем психіатра. З огляду на минулий досвід надзвичайних ситуацій, очікується, що потреба в психіатричній і психосоціальній підтримці найближчим часом істотно зросте. Як підкреслено в матеріалі ВООЗ, пандемія COVID-19 принесла багато проблем: 

• працівникам охорони здоров'я доводилося працювати зі страхом «принести» SARS-CoV-2 із собою додому й інфікувати близьких; 
• студентам — пристосовуватися до занять із дому, мало спілкуватися з вчителями та друзями, нервувати через невизначеність свого майбутнього; 
• дорослим — відчувати страх втратити роботу, яка іноді є єдиним джерелом надходжень у бюджет родини;
• людям з психічними розладами — потрапити у ще більшу соціальну ізоляцію;
• тим, хто втратив кохану або близьку людину — часто без можливості попрощатися. 

За результатами дослідження ВООЗ, пандемія COVID-19 порушила або зупинила надання критично важливих послуг службами психічного здоров'я в 93% країнах світу, хоча попит на психічне здоров'я зростає. 
Експерти ВООЗ підкреслюють: «Інвестувати в програми охорони психічного здоров'я на національному та міжнародному рівнях, які вже багато років страждають від хронічного недофінансування, зараз важливіше, ніж будь-коли». Ось чому мета кампанії Всесвітнього дня психічного здоров'я 2020 — збільшення інвестицій у психічне здоров'я.

• ВООЗ випустила керівництво для країн про те, як підтримувати основні послуги, зокрема й послуги з охорони психічного здоров'я під час COVID-19, і рекомендує країнам виділяти ресурси на психічне здоров'я. 
• Всесвітня організація охорони здоров’я закликає країни відстежувати зміни та проблеми в наданні послуг. 

Група дослідників із Університету Альберти  (University of Alberta) Медичної асоціації Канади дійшли висновків, що лікування психічних захворювань не менш важливе для підтримки громадського здоров'я протягом кризи, ніж лікування таких станів, як-от рак і ниркова недостатність. 

Один із шляхів вирішення проблеми — телемедицина. До70% країн впровадили телемедицину або телетерапію для подолання перебоїв у наданні особистих послуг. Понад 80% країн із високим і 50% — із низьким рівнем доходу, повідомили про застосування телемедицини та телетерапії для усунення прогалин у психічному здоров'ї.

Дослідники Державного університету Північної Кароліни та Сіракузького університету (North Carolina State University and Syracuse University assessed) виявили, що бажання користувачів допомогти іншим із проблемами психічного здоров'я — більш потужний чинник, порівнюючи зі зверненням за допомогою у вирішенні власних проблем. 

Редакція платформи «Аксемедін» вітає психіатрів і психотерапевтів з професійним святом, бажає терпіння, натхнення і задоволення від роботи!

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Верховна рада прийняла закон про масове те ...
Нітрати із листових овочів можуть попереди ...
Порядок перерозподілу коштів на закупівлю ...
Нового Міністра МОЗ затверджено Верховною ...
Перша жінка завагітніла після роботизовано ...
Як створити новий заклад надання ПМД
Переваги стретчингу для зниження артеріаль ...