Хвороба Крона: таємницю «повзучого» жиру розкрито

Дата публікації: 07.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: хвороба Крона, НВК, жирова тканина, Хвороба Крона


У багатьох пацієнтів з хворобою Крона жирова тканина у черевній порожнині мігрує до стінок запаленого кишечника.

Але що саме спонукає її це робити було тривалою таємницею. Тепер вчені виявили важливий доказ цього процесу. У дослідженні, опублікованому в журналі Cell, дослідники з Сідарс-Сінаю (Cedars-Sinai) повідомили, що особлива повзуча активність жиру спочатку є захисною реакцією, але в кінцевому результаті завдає більше шкоди, ніж користі.

«Повзучий» жир часто є орієнтиром для хірургів, які проводять резекцію кишечника у хворих на хворобу Крона, тому що саме там розташовані найбільші ураження.

Група вчених провела глибокі молекулярні дослідження зразків тонкого кишечника та жирової тканини у 11 пацієнтів із хворобою Крона, яким проводили оперативне втручання. 

Жирова тканина — це дещо більше, ніж просто запас енергії. Це динамічна ендокринна тканина, наповнена імунними клітинами, яка, можливо, реагує під час різних запальних захворювань кишечника. 

У процесі дослідження ми виявили, що жирова тканина насправді реагує на бактерії, які мігрували з пошкодженого кишечника пацієнта безпосередньо в жир. Ми вважаємо, що «повзуча» міграція жиру навколо кишечника призначена для уникнення потрапляння бактерій в кровотік — сказала Сюзанна Девкота (Suzanne Devkota), доктор філософії, головний дослідник і провідний автор дослідження. 

Але реакція, яка починається як захисна, мабуть, не має «кнопки вимикання». Наявність жиру сприяє розвитку великих рубців та фіброзу кишечника, який спостерігається у 40% пацієнтів із хворобою Крона. Тому хірургічне видалення частин кишечника є єдиним варіантом для багатьох із них. 

У пацієнтів з виразковим колітом – ще одним найбільш поширеним запальним захворюванням кишечника, «повзучий» жир не розвивається. 

Дані отримані в дослідженні виявили мікроорганізм, який спонукає жирову тканину рухатися до кишечника та розміщуватися навколо нього, порушуючи його функцію.

Clostridium innocuum — патоген, виявлений в шлунково-кишковому тракті, який змушує жирову тканину переміщуватись до кишечника. Будова цього мікроорганізму робить його придатним для існування у ліпідному середовищі — сказав Девід Андерхіл (David Underhill), доктор філософії, співдослідник та завідувач кафедри біомедичних наук Сідарс-Сінаю (Cedars-Sinai). 

Метою цього дослідження є поліпшення життя хворих на запальні захворювання кишечника. А результати отримані в його процесі можуть вказати шлях до нової терапевтичної тактики цих пацієнтів. 

Ми визначили збудника інфекції, який погіршує перебіг хвороби Крона. Це важливий крок до розроблення терапії, спрямованої на C. innocuum, та уникнення згубного ефекту «повзучого» жиру — сказав Стефан Р. Тарган (Stephan R. Targan), доктор медичних наук, директор Науково-дослідного інституту запальних процесів кишечника та імунобіології ім. Ф. Віджая в Седарс-Сінаї (Cedars-Sinai).

 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Протитуберкульозна вакцина пов’язана з ниж ...
Імунна система жінки по-різному функціонує ...
Лабораторна діагностика – ключ до лікуванн ...
Нові краплі для очей можуть запобігти поши ...
Високий рівень глюкози може пояснити циток ...
ВООЗ оновила рекомендації із догляду та лі ...
Щорічний «Movember», або ж «Вусопад»