Подаруйте собі гарний настрій

Дата публікації: 02.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: Всесвітній день усмішки, смайлик, усмішка Дюшена


Перша п'ятниця жовтня — Всесвітній день усмішки. 

Цей день — відповідь на вигадку смайлика художником Гарві Боллом (Harvey Ball). Ці маленькі жовті обличчя — не просто малюнок, вони говорять про силу добрих намірів і щирого серця.

Українською «smile» можна перекласти як: 

посмішка — особливий вираз обличчя (губ, очей), що відбиває глузування, кепкування, іронічне ставлення;
усмішка — особливий порух м’язами обличчя (губ, очей), який виражає схильність до сміху.

Люди, які часто сміються в повсякденному житті, можуть бути краще підготовлені до стресових подій, і це не пов’язано з інтенсивністю сміху, достатньо часто усміхатися. Не було виявлено жодної статистичної кореляції між тим, чи сміється людина, чи щиро усміхається. 

Гарві Болл турбувався, що комерціалізація символу зменшить його вплив на людей. Бренди витрачають мільйони доларів на підтримку знаменитостей — зірок спорту та кіно. Усмішка публічної особи може стати потужним маркетинговим інструментом. 

• Зірка, яка усміхається, викликає емоційне зараження, що означає, що споживачі автоматично відчувають себе більш приємними після перегляду реклами. 
• Навіть якщо щось піде не так, і знаменитості втратять прихильність споживачів, «правильна усмішка» може нейтралізувати негативні асоціації. 
• Коли знаменитість виявлялася втягнутою в скандал, і споживачі виробляли негативне ставлення до неї, вони сприймали відому особу як більш щиру, якщо вона демонструвала усмішку Дюшена.

«Правильна» усмішка названа так на честь французького невролога Гійома Дюшена (фр. Guillaume-Benjamin-Amand Duchenne (de Boulogne), чиє дослідження емоційного виразу включало застосування електричного розряду для стимуляції великого виличного м'яза та колового м’яза ока. Ці два м'язи обличчя в тандемі створюють характерну «усмішку Дюшена»: підіймають куточки рота (великий виличний м’яз) та підіймають щоки (коловий м’яз ока), щоб утворилися «гусячі лапки» навколо очей. Усмішка «не Дюшена» не залучає коловий м’яз ока. Така усмішка не викликає повної довіри споживачів. 

У новаторському дослідженні Університету Південної Австралії (University of South Australia), вчені просили учасників тримати ручку між зубами таким чином, щоб змусити лицьові м'язи імітувати усмішку. Виявилося: навіть якщо людина лише рухає м’язами обличчя, усмішка може змусити мислити більш позитивно. Автори дослідження зробили висновки, що:

• Коли людина навмисно тренується посміхатися — це стимулює емоційний центр мозку.
• Той вивільняє нейротрансмітери, щоб підтримувати позитивний емоційний стан. 

Для психічного здоров'я це має цікаві наслідки, адже цей механізм можна використовувати для поліпшення психічного здоров'я. 

До початку 2000-х років вважалося: новонароджені усміхаються тільки у відповідь на м'язові посмикування, моторику кишківника, сечового міхура або взагалі без причини.  

• Усмішки новонароджених можуть певною мірою сигналізувати про позитивні емоції. 
• Усмішка була помічена в перші кілька днів життя як реакція на погладжування щоки або живота, як відповідь на солодкий смак і запах. 
• Більшість досліджень і підручників стверджують, що перша «соціальна усмішка» виникає тільки після другого місяця життя.
• Вважалося: неонатальна усмішка зачіпає тільки область рота і є  усмішкою «не Дюшена». 

Однак, коли вчені детально проаналізували рухи м’язів новонароджених, кадр за кадром, використовуючи спеціальну систему кодування, вони помітили: усмішки вже в одноденному віці найчастіше супроводжуються рухами щік і очей. 

Все більше досліджень показують: новонароджені усміхаються, коли не сплять, і ці усмішки дуже схожі на справжні соціальні. А коли новонароджені не сплять, вони посміхаються вдвічі більше, ніж протягом сну — ще одна ознака соціальної усмішки. 

Болл хотів зберегти зв'язок символу усмішки з людиною.

Усміхайтеся! Подаруйте собі гарний настрій! Поділіться усмішкою з рідними, друзями, колегами, випадковими перехожими. Ви усміхнетеся, а натомість змусите людину усміхнутися у відповідь! 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Програма медичних гарантій: впровадження в ...
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
Розробляють імплантат для відновлення сигн ...
Як гроші пішли за пацієнтами: суми по обла ...
Таємниці жіночої фізіології
Медреформа в дії: що мають зробити заклади ...
Кокранівський огляд підтверджує ефективніс ...