Нове лікування мальабсорбції?

Дата публікації: 24.09.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: мальабсорбція, поживні речовини, пептид, Мальабсорбція


Дослідники Медичного центру дитячої лікарні в Цинциннаті (Cincinnati Children's Hospital Medical Center) використали людські кишкові органоїди, вирощені зі стовбурових клітин, щоб дізнатися, як наш організм контролює процес засвоєння поживних речовин з їжі. В процесі дослідження вони виявили, що один гормон міг би усувати проблему вродженого порушення засвоєння поживних речовин у немовлят, яких доводиться переводити на внутрішньовенне годування задля виживання.

Хізер Макколі, PhD, виявила, що пептид YY (пептидний гормон) усував проблему вродженої мальабсорбції в мишей. Тваринам щодня виконували одну ін’єкцію пептиду YY і їх виживання становило 80%, тоді як без ін’єкції показник становив 20-30%. Ці результати вказують на те, що в майбутньому може з’явитися можливість лікування людей з порушенням всмоктування поживних речовин.

Погане засвоєння макроелементів є глобальною проблемою, тому вивчення факторів, що регулюють всмоктування поживних речовин, має значний терапевтичний потенціал.

У вересні Макколі вже опублікувала одне дослідження в журналі «Nature Communications», в якому повідомлялося про те, що поглинання поживних речовин (вуглеводів та білків) контролюється ентероендокринними клітинами шлунково-кишкового тракту. І якщо немовлята народжуються без них або ці клітини погано функціонують, діти страждають від поганого всмоктування поживних речовин.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Уряд призначив заступників у МОЗ
Поговоримо про сексуальне здоров’я
Всесвітній день комара - World Mosquito Da ...
Грип та ГРВІ збільшують ризик інсульту на ...
Щодо призначення заступників міністрів МОЗ
1109 нових випадків за добу: поширення COV ...
Замміністра Младена Качурець подала у відс ...