Міжнародний день жестових мов

Дата публікації: 23.09.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: Жестова мова, порушення слуху, Міжнародний день жестових мов

23 вересня 1951 року в Римі заснували Всесвітню федерацію глухих (World Federation of the Deaf (WFD). 

Метою її створення було захист прав глухих у всьому світі, покращення їхньої якості освіти та життя, покращити доступ до інформації та надати більшої значущості жестовим мовам.

З 2018 року, з ініціативи WFD, у цей символічний день, 23 вересня, відзначають Міжнародний день жестових мов (International Day of Sign Languages)

Жестові мови — повноцінні природні мови, які не є копією розмовних мов. Вони повністю незалежні, зі своєю граматикою, порядком слів та мімікою. Всього у світі існує понад 300 жестових мов і в різних країнах вони дуже відрізняються. Однак існує міжнародна жестова мова, якою користуються на міжнародних зустрічах та неформально під час подорожей. 

• Вчені з Академічного відділу офтальмології та ортоптики Університету Шеффілда (University of Sheffield), з’ясували,  що дорослі, які вивчають жестові мови, мають кращу реакцію та периферичний зір. Це має суттєвий вплив на керування транспортними засобами та в деяких видах спорту. 

• Також науковці дійшли висновку, що мозку все одно, як засвоювати інформацію, адже і жестова, і розмовна мови обробляються в одній ділянці. 

• Швидкість, з якою користувачі мови жестів розуміють, що їм «говорять», залежить від того, ліворукі або праворукі їхні співрозмовники. Дослідники з Бірмінгемського університету (University of Birmingham)  довели, що і шульги, і ті, у кого домінує права рука, реагують швидше, коли дивляться на жести праворуких. Однак шульги швидше реагують на складні дворучні знаки, зроблені особами, у кого домінує ліва рука, а праворукі  — на знаки праворуких. 

Пандемія COVID-19 створила додаткові труднощі для людей із порушенням слуху. Маски для обличчя допомагають запобігти поширенню COVID-19, але у них є величезний недолік: вони ускладнюють можливість читати по губах. 

Також ранній доступ до жестової мови та послуг з її використанням, зокрема якісну освіту, має життєво важливе значення для розвитку людей із порушенням слуху. Конвенція про права інвалідів визнає і заохочує використання жестових мов у світі.

2020 року WFD оголошує конкурс «Глобальний виклик лідерів» (Global Leaders Challenge). Він спрямований сприяти використанню мов жестів місцевими, національними та світовими лідерами в партнерстві з національними асоціаціями глухих у кожній країні, а також іншими організаціями, очолюваними глухими.

Читайте також:

Стороннє тіло в зовнішньому слуховому проході

Як розвінчати міфи щодо шуму у вухах, поширені серед пацієнтів

Коронавірус: чому ми досліджуємо віддалені наслідки впливу на слух?

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Хворобу Паркінсона лікуватимуть пересадкою ...
Подаруйте собі гарний настрій
Названо лауретів Нобелівської премії з хім ...
Рак можна буде лікувати за допомогою стовб ...
ВООЗ: «Коронавірус переслідуватиме людство ...
Як гроші, що прийшли за пацієнтом, змінили ...
Заміна легеневого клапана без операції