Таємниці жіночої фізіології

Дата публікації: 09.09.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: діабет, COVID-19, Рівень кальцію, естрогени

Які таємниці природи прекрасної половини людства приховує загадкова жіноча фізіологія? 

Редакція платформи «Аксемедін» пропонує ознайомитись з результатами двох наукових досліджень, що дозволяють по-новому оцінити вплив статі на здоров’я.

Дослідники з Каліфорнійського університету (University of California), Медичної школи Ірвіна (Irvine School of Medicineі), Медичного центру Сідарс-Сінай (Cedars-Sinai Medical Center) порівняли вплив рівня кальцію в коронарних артеріях у дорослих з діабетом залежно від статі. 

Науковці понад 11 років спостерігали за причинами смерті 4503 дорослих з діабетом з Національного реєстру пацієнтів, яким проводилось визначення кальцієвого індексу за допомогою комп'ютерної томографії серця.

• Смертність від серцево-судинних захворювань у пацієнтів з рівнем кальцію в коронарних артеріях 101 — 400 або більше, була приблизно вдвічі вища у жінок, ніж у чоловіків. 
• Загальна смертність у жінок також була вища.
• У осіб з діабетом і з оцінкою кальцію 0, навпаки — дуже низькі показники смертності від серцево-судинних захворювань (39 % жінок і 20% чоловіків).

У стандартизованих аналізах за віком та іншими потенційними чинниками, у жінок з рівнем кальцію 101 — 400 і 401 або вище, смертність від серцево-судинних захворювань була в 3,7 і 6,3 раза вища, ніж у тих, у кого рівень кальцію дорівнював 0, ніж у чоловіків, у яких ризики збільшилися в 1,6 і 3,5 рази відповідно. 

• Це підкреслює факт, що не всі люди з діабетом є «еквівалентами ризику» серцево-судинних захворювань, як це було прийнято вважати протягом десятиліть. 
• На думку авторів дослідження, жінки з діабетом, у яких виявлено високий рівень кальцію, потребують більш уважного медичного спостереження для запобігання майбутньої смерті від серцево-судинних причин.

Результати дослідження опубліковано в серпневому номері «Журналу Американської діабетичної асоціації» (American Diabetes Association journal).

Чому у чоловіків важчий перебіг і гірші результати COVID-19 порівняно з жінками незалежно від віку?

Вчені Медичної школи Уейк Форест (Wake Forest School of Medicine conducted) у вересневому он-лайн випуску «Поточних звітів про гіпертензію» (Current Hypertension Reports) провели огляд опублікованих доклінічних даних про активність статевих гормонів, зокрема — естрогену

Дослідники заявили:

• Ангіотензин-перетворювальний фермент 2 (ACE2), який знаходиться на клітинних мембранах у серці, артеріях, нирках і кишечнику, є клітинним рецептором коронавірусу.
• АСЕ2 допомагає потрапити вірусу в клітини цих органів.
• Біологічна дія естрогенів опосередковується трьома рецепторами естрогенів (ER), ERα, ERβ і ER, пов'язаними з G-білками (GPER). 

Було виявлено, що специфічні для серця відповіді на модуляцію ACE2 естрогеном залежать від кількості і розподілу рецепторів естрогену в серцевих клітинах і тканинах. Також зазначено зниження рівня ACE2 в серці, що може впливати на тяжкість COVID-19 у жінок. І навпаки, більш високі рівні ACE2 в тканинах, вірогідно, викликають більш важкі симптоми в чоловіків. 


Зверніть увагу, що Жилка Надія Яківна провела вебінар «Преіндукція та індукція пологів».

Ви маєте унікальну можливість почути думку професіонала стосовно тактики та передового підходу до преіндукції та індукції пологів, що є актуальною та надважливою темою у щоденні практиці. 

Детальніше тут:

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
У хворих на шизофренію підвищений рівень а ...
Бюджет МОЗ України-2019: про пріоритетні н ...
Десятки неонкологічних препаратів можуть у ...
Заміна легеневого клапана без операції
Штучний інтелект може оптимізувати промене ...
Розширення наукових знань про аутизм
Шрифт Брайля —допомога соціальної інтеграц ...