Лікарі світу за мир

Дата публікації: 06.08.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: Лікарі світу – за мир, 6 серпня


6 серпня відзначається день ″Лікарі світу – за мир″, започаткований організацією ″Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі″ в 1980 році у Франції. 

Дата приурочена річниці дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945 року. Тоді в результаті вибуху загинуло понад 130 тисяч жителів міста, з них 78 тисяч — миттєво. Без житла залишилися десятки тисяч людей, а саме місто перетворилося на палаючі руїни. Хіросіма — символ боротьби проти зброї масового знищення.

Дата трагедії в Хіросімі та необхідність медичної допомоги на полі військових дій були причиною для створення не святкового, а скорботного дня, щоб укотре нагадати людству, що може статися від рук самої людини, які трагедії розгортаються у зв’язку зі створенням ядерної зброї і зброї взагалі.

Цей день у певному сенсі є символічним і нагадує про цю трагічну дату, а також підкреслює роль лікарів у боротьбі за мир та в запобіганні війни. Адже основне покликання лікарів – збереження життя та здоров’я людей. Саме в цей день лікарі мають згуртуватися в єдиному пориві за мир на Землі і в Україні зокрема, щоб уникнути всесвітньої ядерної загрози та задля не повторення минулих уроків історії.

Наразі ця тема для України є дуже актуальною, адже наша країна переживає важкі часи – перебуває в умовах військового конфлікту. Багато людей віддали та віддають своє здоров’я та життя за національну та територіальну цілісність країни. Українські лікарі на високопрофесійному рівні в екстремальних умовах надають якісну допомогу постраждалим в зоні проведення АТО.

Щиро дякуємо всім медичним працівникам, які самовіддано працюють у нелегких умовах та оберігають і рятують людські життя.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Стійкість до гормонотерапії раку молочної ...
Гіпертермія посилює здатність імунних кліт ...
Рівень тропоніну у пацієнтів з СOVID-19
Донорство крові в Україні та в інших країн ...
Дослідження: як недосип знижує больовий по ...
Голодування + вітамін С = ?
Метформін у США запідозрили у провокуванні ...