Автономізація: При зміні організаційно-правової форми медзаклади зберігають майно, права, обов’язки та ідентифікаційний код в ЄДРПОУ

Дата публікації: 04.05.2018

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: медична допомога, МОЗ України, автономізація медзакладу, організаційно-правова форма юридичної особи

Процедура автономізації медзакладу є багатокомпонентним процесом, внаслідок чого розширюються права медичних закладів щодо управління власною діяльністю та надає можливість самостійно покращувати якість медичної допомоги. Процедура передбачає зміну організаційно-правової форми юридичної особи. При цьому при реорганізації за закладом зберігаються майно, права, обов’язки, а також ідентифікаційний код в ЄДРПОУ.

У першому півріччі заклади охорони здоров’я, де надається первинна медична допомога, мають автономізуватися – реорганізуватись з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Для зміни організаційно-правової форми, заклади охорони здоров’я мають здійснити процедуру перетворення, тобто припинити стару юридичну особу (комунальної установи) та створити нову – комунальне некомерційне підприємство-правонаступник. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи (частина 5 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»).

Усе майно, права і обов’язки переходять до новоутвореної юридичної особи, що передбачено статтями 104 та 108 Цивільного кодексу України та додатково визначено пунктом 4 частини 3 Прикінцевих положень Закону України №2002-VIII (про автономізацію). Окрім того, пунктом 3 частини 3 вказаного закону, встановлено заборону на звільнення працівників закладів, що реорганізуються.

За правонаступником також зберігається ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України – це регулює п.6 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №118.

Джерело

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Тепер офіційно: функції керівника медзакла ...
400 мільйонів доз вакцини від COVID-19 роз ...
Гени-«зомбі» можуть допомогти у боротьбі з ...
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
НЗСУ для первинної ланки
МОЗ уклало договори з міжнародними організ ...
Виявили гени, пов'язані із рецидивною лихо ...