Програма медичних гарантій-2021: розпочато відбір позаштатних експертів

Дата публікації: 25.06.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: електронна система охорони здоров'я, есоз, програма медичних гарантій-2021, відбір, позаштатні експерти, ЕСОЗ


Національна служба здоров’я України розпочинає відкритий відбір позаштатних експертів для участі у діяльності робочих груп з питань розробки пропозицій для забезпечення формування політики у сфері державних фінансових гарантій медобслуговування населення.

НСЗУ подала до МОЗ України бюджетну декларацію, в якій описано зміни до Програми медичних гарантій 2021-2023 років. Один з ключових акцентів в програмі – наближення медичної допомоги до пацієнта. Зокрема, через розвиток амбулаторного рівня надання допомоги: лікування хворих на туберкульоз після виписки з лікарні на амбулаторному рівні, впровадження мобільної психіатричної допомоги, розширення державної програми реімбурсації «Доступні ліки» та розвитку медичної реабілітації.

Робочі групи повинні оцінити відповідність проєкту Програми медичних гарантій на 2021 рік чинним нормативно-правовим актам, наявним лікувально-діагностичним технологіям з доведеною ефективністю, а також сучасним медичним практикам.

240 млрд грн пропонує виділити НСЗУ на Програму медичних гарантій на 2021 рік, ще 67 млрд грн – для надання допомоги хворим на COVID-19 або з підозрою на нього. 240 млрд грн – це близько 6% ВВП, що відповідає нормі Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», де зазначено, що видатки на реалізацію ПМГ мають становити не менш як 5% ВВП.

Усі зміни до Програми медичних гарантій-2021 мають бути розроблені за участі провідних експертів охорони здоров’я.


Позаштатні експерти, зокрема, братимуть участь:

  • у розробці стратегічних напрямів медобслуговування за програмою медичних гарантій,
  • у формуванні пакетів медпослуг за програмою медичних гарантій,
  • у розробці специфікацій та умов закупівлі за пакетами медпослуг,
  • у прогнозуванні потреб населення в медичних послугах та лікарських засобах,
  • у наданні рекомендацій щодо поліпшення електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ),
  • у розробці галузевих стандартів тощо.

Взяти участь у відборі можуть лікарі, а також інші фахівці в сфері організації та управління охороною здоров’я, представники громадських та міжнародних організацій, які працюють у сфері охорони здоров’я.

Якщо у вас є бажання долучитися до трансформації фінансування охорони здоров'я, до поліпшення надання медичної допомоги, отримати досвід, практичні знання та посилити професійні зв’язки, ви можете заповнити форму та долучитися до команди позаштатних експертів НСЗУ.

Прийом заявок триватиме до 30 червня 2020 року. Незалежно від результату відбору до робочих груп, кожен з кандидатів зможе надавати свої пропозиції та долучатися до змін під час громадських обговорень проєкту Програми медичних гарантій на 2021 рік.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Тепер офіційно: функції керівника медзакла ...
Виявлено ген, що викликає фібриляцію перед ...
Всесвітній день гуманітарної допомоги
Мозок батьків повторює мозкову активність ...
Лентивірус поспішає на допомогу пацієнтам ...
НСЗУ виплатила медичним закладам 1,16 міль ...
Замміністра Младена Качурець подала у відс ...