Карантин попередив десятки тисяч смертей у Європі

Дата публікації: 02.04.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: захворюваність, коронавірус, карантин

Такі заходи боротьби з інфекціями, як загальнонаціональний карантин в багатьох європейських країнах, скорочують поширення коронавірусу. За даними однієї з груп дослідників лондонського Імперського коледжу, в 11 країнах до кінця травня було попереджено від 21 000 до 120 000 смертей. Такі дані опубліковані в Nature.

У дослідженні, опублікованому 30 березня Групою реагування на COVID-19 Імперського коледжу, оцінюється вплив нефармацевтичних утручань, включаючи закриття шкіл та заборону масових зібрань, на поширення вірусу в деяких частинах Європи, включаючи Італію, Іспанію та Великобританію. Автори виміряли ефекти через зміни ефективного числа розмноження вірусу.

Якщо це число більше 1, інфекції будуть поширюватися. Якщо менше – частота нових інфекцій буде знижуватися доти, поки спалах не стане контрольованим.

Звіт показує, що деякі з досліджуваних країн, в тому числі й Італія, яка ввела жорсткі карантинні заходи три тижні тому, могли знизити цей поріг внаслідок втручання. Попередня робота інших груп показала, що жорсткі заходи в Китаї знизили це значення до рівня нижче 1, зупинивши наростання епідемії.

Оскільки в багатьох країнах все ще бракує можливостей для широкого тестування, остання модель використовує дані про смертність від COVID-19, а не показники зараження для відстеження поширення вірусу. Згідно зі звітом, враховуючи часову різницю між інфікуванням і смертністю, може знадобитися кілька тижнів, щоб відчути повний ефект втручання (карантину), особливо в країнах на відносно ранніх стадіях їхніх епідемій.

Враховуючи часову різницю між інфікуванням і смертністю, може знадобитися кілька тижнів, щоб відчути повний ефект карантину.

Дослідники з обережністю відзначають, що вони не можуть приписати скорочення передачі якомусь конкретному втручанню. Занадто рано стверджувати, чи забезпечують втручання загалом очікуваний ефект в певних європейських країнах. Але «якщо нинішні тенденції збережуться, є підстави для оптимізму», пишуть вони.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Закупівля ліків медзакладами: нова функція ...
Вихлопні гази у містах підвищують ризик ви ...
ВООЗ оцінила програму “Доступні ліки”: укр ...
Винайдена вакцина від вірусу Зіка
Уряд ухвалив розподіл коштів на первинну м ...
Кістка або хрящ: як жирні кислоти впливают ...
Пийте жирне молоко – будете стрункими