Перебіг та фактори ризику смертності дорослих з COVID-19 в Ухані: когортне дослідження

Дата публікації: 18.03.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: захворюваність, дослідження, коронавірус

Китайські епідеміологи оприлюднили результати ретроспективного когортного дослідження історій хвороб 191 пацієнта, яких лікували від нової коронавірусної інфекції в Ухані. Матеріал опублікували в медичному журналі The Lancet

До дослідження потрапили пацієнти старші 18 років, яких лікували у лікарні Цзіньінтана та пульмонологічній лікарні Уханя.

Порівнювали клінічні дані та методи лікування вилікуваних та померлих. До дослідження потрапили історії пацієнтів віком 18-87 років, а середній вік склав 56 років. 62% з них були чоловіки. Половина хворих мали супутні захворювання: артеріальну гіпертензію, діабет, ішемічну хворобу серця.

Найчастіші симптоми були:

  • підвищена температура
  • кашель
  • відходження мокротиння (пізніше)
  • втома

Лімфоцитопенія виникла у 40% пацієнтів. 95% пацієнтів отримували антибіотики, 21% хворих лікували противірусними препаратами, 30% – кортикостероїдами. 17% (32 пацієнтам) хворих знадобилася штучна вентиляція легень. З них 31 людина вмерла (97%).

Ймовірність смерті в стаціонарі була вищою у пацієнтів з діабетом та ішемічною хворобою серця. Вік, лімфопенія, лейкоцитоз та підвищений рівень АЛТ, лактатдегідрогеназа, високочутливий серцевий тропонін І, креатинкіназа, D-димер, сивороткововий феритин, IL-6, протрромбіновий час, креатинін і прокальцитонін також були пов’язані зі смертю.

Середній термін від появи симптомів до видужання складав 22 дні. Найшвидше здолати вірус вдалося пацієнту за 8 днів, найдовше – за 37. До апарату штучної вентиляції легень підключали в середньому через 14,5 днів від маніфестації хвороби. Смерть в середньому наставала за 18,5 днів від появи симптомів. До 3 пацієнтів застосовували екстракорпоральну мембранну оксинегацію, але вони померли.

Перебіг хвороби у тих, хто видужав, в середньому був таким:

  • 13 днів задишки
  • 12 днів підвищеної температури
  • 19 днів кашлю

Кашель після одужання мали 45% пацієнтів.

Серед ускладнень найчастіше були:

  • сепсис
  • киснева недостатність
  • септичний шок

У половини з тих, хто помер, виявили вторинну інфекцію. Фактори, які підвищували ризику смерті: старший вік, високий коефіцієнт SOFA, підвищений рівень D-димеру.

Ті, хто видужали, мали вищий рівень лімфоцитів. Цей показник знижувався до мінімуму на 7 день хвороби, а згодом зростав.


Дізнавайтесь більше потрібної та актуальної інформації про COVID-19 у новому навчальному курсі «Коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19)» від провідного інфекціоніста країни, доктора медичних наук, професора Ольги Голубовської. Курс сертифікований НМУ ім. О.О. Богомольця.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Низька маса тіла новонароджених пов'язана ...
Передова технологія «підсвічування» клітин ...
Експериментальна вакцина проти ВІЛ успішно ...
Метформін у США запідозрили у провокуванні ...
Автономізація: При зміні організаційно-пра ...
Кокранівський огляд підтверджує ефективніс ...
Штучний інтелект визначає гостру мієлоблас ...