Від ВІЛ вдалося вилікувати другу людину

Дата публікації: 11.03.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: стовбурові клітини, ВІЛ, СНІД, віл, снід

Пацієнту, якого лікували від онкології, вдалося вилікуватися від ВІЛ. Це другий такий випадок в історії медицини. Слідів вірусу в організмі чоловіка немає вже 30 місяців, пише BBC.

Результатами дослідники поділилися в журналі Lancet.

Другий у світі пацієнт, який вилікувався від ВІЛ – 40-річний Адам Кастільєхо. Він жив із цим діагнозом із 2003 року, йому тоді було 23. Згодом в Адама діагностували рак. Три роки тому чоловіку зробили операцію з пересадки стовбурових клітин, яка мала допомогти здолати онкологію. У донора клітин виявилася рідкісна мутація, яка перешкоджає ВІЛ заражати імунну систему.

«Сліди вірусних частинок, які можуть самостійно проникати в імунні клітини й заражати їх, не з'являлися у крові, а також спинномозковій рідині, кишківнику або в лімфі пацієнта протягом 30 місяців. Нині можна говорити, що пацієнт вилікувався від ВІЛ», – зазначають дослідники.

Адам припинив антиретровірусну терапію 30 місяців тому. Відтоді ознак ВІЛ у нього не виявили. Чоловіка називали «лондонським пацієнтом» донедавна, поки він не назвав своє ім’я у ЗМІ.

Перший пацієнт, який став відомий тим, що вилікувався від ВІЛ – Тімоті Браун. Його називали «берлінським пацієнтом». Здолати вірус імунодефіциту людини йому вдалося завдяки подібній операції у 2007 році.

Медики наголошують: зазначені пересадки стовбурових клітин вважають дуже складними операціями і проводять їх за крайньої необхідності у разі онкології. Підібрати донора є складним завданням, і пересадка стовбурових клітин не гарантує успіху лікування. Тому медики не беруться поки називати метод лікування універсальним рішенням для хворих на ВІЛ. 

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Вчені: сон понад 10 годин підвищує ризик п ...
ООН і гуманітарним організаціям необхідно ...
Подаруйте собі гарний настрій
Ентеральне харчування недоношених — Проєкт ...
Нові 558 генетичних варіантів ЦД 2 типу
В Україні зробили перше щеплення проти COV ...
Нобелівську премію з фізіології та медицин ...