У канабісу виявили потенціал антибіотика

Дата публікації: 28.02.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: канабіс, антибіотик

Дослідники з канадського університету Макмастера виявили антибактеріальну сполуку у рослинах канабісу, яка може стати основою для нових ліків. Отримані результати були опубліковані в журналі American Chemical Society Infectious Diseases.  

 

Міждисциплінарна група дослідників виявила, що хімічна сполука канабігерол (CBG) є не лише антибактеріальною, але й ефективною у мишей проти сімейства бактерій Staphylococcus aureus (MRSA), стійких до метициліну.

«Ми дослідили 18 комерційно доступних канабіноїдів і всі вони продемонстрували антибіотичну активність, причому деякі значно вищу за інші», розповів автор дослідження Ерік Бріун, професор біохімії та біомедичних наук. Ми зосередилися на непсихоактивному канабіноїді під назвою CBG і синтезували його у великій кількості, щоб мати достатньо сполук для глибоких досліджень»

Науковці зауважили, що CBG має антибактеріальну активність стосовно лікарсько-стійких MRSA. Сполука попереджала здатність цих бактерій утворювати біоплівки, що є сукупністю мікроорганізмів, які кріпляться один до одного та до поверхонь. Також – зруйнувала попередньо сформовані біоплівки та клітини, стійкі до антибіотиків. CBG досягла цього шляхом дії на клітинну мембрану бактерій.

Ці результати в лабораторії були підтверджені, коли мишам з інфекцією MRSA давали CBG.

«CBG виявився неймовірним у боротьбі з патогенними бактеріями», заявив Браун. – Отримані дані свідчать про реальний терапевтичний потенціал канабіноїдів в ролі антибіотиків».

Однією з ознак, виявлених дослідницькою групою, була токсичність для клітин-господарів, що робить висновки важливим фактором, а не ймовірним кінцевим продуктом.

«Це відкриває терапевтичне вікно для створення ліків. Наступні кроки мають бути спрямовані на те, щоб зробити сполуку більш специфічною та менш токсичною», зауважив він.

Лабораторія Брауна вивчає антибіотичний потенціал канабісу впродовж останніх двох років з моменту легалізації марихуани в Канаді.

«Досі було клеймо інвестування на такого роду дослідження, все частіше з’являються непідверджені дані про медичне використання канабісу. Здається, стигма слабне», сказав Браун.

Браун сказав, що дослідження опирається на його співробітника доцента Джейкоба Маголана, який спеціалізується на розробці ліків з використанням органічної синтетичної хімії.

ДЖЕРЕЛО

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
МОЗ України розпочало експертні обговоренн ...
Препарат псилоцибіну не викликав побічних ...
Після операцій вмирає більше людей, ніж ві ...
Передова технологія «підсвічування» клітин ...
ВООЗ: антитіла до COVID-19 не свідчать про ...
МОЗ України розпочинає роботу над створенн ...
Трансформація охорони здоров’я: чого чекат ...