Низька маса тіла новонароджених пов'язана із прийомом парацетамолу до вагітності

Дата публікації: 29.01.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: парацетамол, малий для гестаційного віку

Використання популярного знеболювального препарату – парацетамолу – безпосередньо перед вагітністю може призвести до народження дітей, малих для гестаційного віку або з меншою масою тіла, ніж зазвичай. Про це свідчить нове дослідження фахівців із університету Торонто.

Висновки дослідників, нещодавно опубліковані в журналі «Pediatric Research», потенційно можуть мати наслідки для жінок, які намагаються завагітніти.

«Ніхто ще не досліджував прийом ацетамінофену за три місяці до вагітності»,  – каже Джаслін Арнея (Jasleen Arneja), провідна авторка дослідження та науковий співробітник Школи громадського здоров'я Далла Лана (Dalla Lana School of Public Health).

«Ми з’ясували: що частіше жінка приймала парацетамол за три місяці до вагітності, то більший її ризик народити дитину з малим гестаційним віком або з низькою масою тіла».


Діюча речовина ацетамінофен є єдиною рекомендованою як знеболювальне, доступне вагітним жінкам для вирішення таких проблем, як запалення, біль та лихоманка. Але деякі останні дослідження виявили зв'язок між вживанням ацетамінофену під час вагітності та неврологічними розладами, зокрема ДЦП, СДУГ (Синдром дефіциту уваги і гіперактивності) та іншими проблемами поведінки.


Арнея каже, що систематичні огляди визнавали цей зв’язок непереконливим, і що результати її нового дослідження також потребують додаткового вивчення.

«Ми не можемо однозначно сказати, що існує причинно-наслідковий зв’язок, – каже дослідниця. – Важливо не перебільшувати результати дослідження, оскільки ми не хочемо обтяжувати вагітних жінок або тих, які планують вагітність. Водночас ми вважаємо, що клініцисти, які піклуються про жінок, що планують завагітніти, повинні враховувати це дослідження».

Автори, до складу яких входили доцент Дженніфер Брукс (Jennifer Brooks) та доцент Рейєн Ханґ (Rayjean Hung), використовували дані 1200 жінок, які беруть участь у дослідженні «Ontario Birth Study» в лікарні Mount Sinai, Торонто. Вони дослідили три показники: передчасні пологи, низька маса тіла дитини при народженні та поняття «малий для гестаційного віку плід». Дані сучасної медичної літератури дозволяють припустити, що ці результати пов'язані з підвищеним ризиком різних розладів у ранньому віці, які пов’язані з розвитком нервової системи.

Жінки, які приймали ацетамінофен частіше, ніж раз на тиждень за три місяці до вагітності, мали на 82% вищий ризик народження дитини, малої для гестаційного віку, та приблизно вдвічі більший ризик того, що дитина матиме низьку масу тіла при народженні, порівняно з жінками, які ніколи не приймали препарат. Навіть більше: жінки, які приймали ацетамінофен рідше, ніж раз на тиждень за три місяці до вагітності, мали на 46% більший ризик народження дитини, малої для гестаційного віку, порівняно з жінками, які ніколи його не приймали.

Джаслін Арнея зазначила, що близько 60% жінок із когорти повідомили про вживання ацетамінофену в будь-який момент упродовж дослідження.

Дослідження щодо оцінки результатів розвитку дітей у «Ontario Birth Study» досі тривають.

ДЖЕРЕЛО

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Зоряна Скалецька пообіцяла відверту розмов ...
Як зміниться робота лікарів первинної ланк ...
Ефективність вакцини БЦЖ від коронавірусу ...
Експериментальна вакцина проти ВІЛ успішно ...
Вакцинація від ротавірусів знизила захворю ...
Як гроші пішли за пацієнтами: суми по обла ...
400 мільйонів доз вакцини від COVID-19 роз ...