Нові рекомендації: як грудне вигодовування запобігає алергії

Дата публікації: 21.01.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: грудне молоко, алергени, грудне вигодовування, алергія на яйця

Науковці зі Школи молекулярних наук Університету Західної Австралії (University of Western Australia) дійшли висновків, що вживання матерями-годувальницями яєць допомагає запобігти алергії на цей продукт у їхніх дітей. І попередити цей вид алергії можна якраз до введення прикорму.

За словами керівника дослідження, професора, голови Фонду Ларссона-Розенквіста, завідувачки кафедри лактології людини (Larssen-Rosenquist Chair in Human Lactology at UWA), Валері Вархасселт, в західних країнах майже 10% малюків віком до року мають харчову алергію на яйця.

Третина немовлят із групи високого ризику вже сенсибілізована до яйця у 4-місячному віці. Введення в раціон таким дітям цього продукту може викликати важку алергічну реакцію.

Вчені виявили, що компоненти материнського молока ефективніші в попередженні алергії, ніж інші профілактичні засоби. Валері Вархасселт  прокоментувала: «Десятиріччя тому ми вже продемонстрували на тваринах: якщо навчити імунну систему в період дитинства засвоювати яєчний білок — це в майбутньому захистить організм від алергії на яйця. Наше дослідження вперше демонструє: такі самі процеси спостерігаються у людей».

Випадків алергії на яйця в 4 рази менше у дітей, які вживали материнське молоко «з яєчним білком» порівняно з тими малюками, хто отримував «позбавлене яєць» грудне молоко.

Десенсибілізація до алергенів пилових кліщів, що містяться в грудному молоці, також може бути додатковим фактором запобігання алергії у дітей.

Науковці з University of Western Australia помітили:

  • Деякі матері-годувальниці струшують алергени пилових кліщів у грудне молоко.
  • Відомо, що пиловий кліщ не здатний вкусити людину або викликати інфекційний процес. Алергенами виступають продукти його життєдіяльності, що можуть сприяти виникненню респіраторних алергозів, таких як риніт і астма.

«Проводячи доклінічні експерименти, — розповідає професорка Валері Вархасселт, — ми продемонстрували абсолютно нову концепцію, за якою респіраторні алергени у кишечнику дитини мають здатність виступати чинником попереджування харчової алергії».

Професор Валері не заперечує, що для підтвердження висновків групи щодо запобігання алергії на яйця потрібно проводити більш поглиблені рандомізовані дослідження. Дане дослідження спрямоване на пошук можливостей попередити та зупинити сучасну світову епідемію алергії.

Результати дослідження опубліковано в журналах Allergy і Journal of Allergy and Clinical Immunology.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Україна розпочинає клінічні дослідження пр ...
Експресія ангіотензиноперетворювального фе ...
Високий рівень глюкози може пояснити циток ...
Від очних крапель – до лікування лейкемії
Наступні кроки законодавчих змін на «перви ...
Щодо призначення заступників міністрів МОЗ
Екстрене засідання ВООЗ: вірус у Китаї мож ...