Метформін у США запідозрили у провокуванні раку

Дата публікації: 12.12.2019

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: діабет, метформін, канцероген

Популярний у США препарат для лікування діабету та метаболічного синдрому Метформін запідозрили у канцерогенному впливі. Управління з контролю за продовольством і ліками США (FDA) розпочало перевірки рівня хімічних домішок у препараті.

За останні півтора роки було виявлено, що кілька типів ліків, включаючи блокатори рецепторів ангіотензину ІІ та ранітидин містять невелику кількість генотоксичних речовин – нітрозамінів, наприклад, N-нітрозодиметиламін (NDMA). На думку FDA, дія генотоксичних речовин вище допустимого рівня протягом тривалого часу може підвищити ризик розвитку раку.

FDA вивчає наявність нітрозамінів у різних ліках, в тому числі Метформіні. В деяких країнах регулятори відкликають певні препарати Метформіну, хоча в більшості країн рівень NDMA не перевищує норми.

Джанет Вудкок, доктор медичних наук, директор Центру оцінки та дослідження лікарських засобів FDA зазначила, що вони визначають, чи у США не перевищена в Метформіні допустима денна норма в 96 нг.

«Агентство буде співпрацювати з компаніями для тестування зразків Метформіну, який продається у США, й рекомендуватиме відкликання у разі необхідності, якщо будуть виявлені високі рівні NDMA. В такому випадку FDA надасть своєчасні оновлення для пацієнтів та медичних працівників»,  наголосила Вудкок.

ДЖЕРЕЛО 

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Силікон може зумовити загибель клітин
Трансплантоване обличчя прижилося завдяки ...
Ракові клітини молочної залози «харчуються ...
Паліативна допомога в Європі: заклик до ді ...
Рак простати зможуть лікувати золотими нан ...
Рослинна сполука зменшує когнітивний дефіц ...
Коронавірус: ситуація у світі