Від хвороби Крона та виразкового коліту винайшли гель із бактерій

Дата публікації: 10.12.2019

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: хвороба Крона, виразковий коліт, гель, хвороба крона

Вчені з Гарвардського університету розробили гель, який здатен загоїти виразки в кишківнику при виразковому коліті та хворобі Крона. Він діє на слизовій оболонці як пластир, повідомляють на сторінці закладу.

Лише у США на невиліковні пожиттєві запальні захворювання кишківника страждають близько 1,6 млн. людей і щорічно діагностується 700 тис. нових випадків. Причини цих хвороб досі мало вивчені, й ефективного лікування від них не існує. Досі вдавалося лише тимчасово зменшити запалення, в тому числі й за допомогою антибіотиків, які заодно знищували й корисну мікрофлору.

Дослідницька група з Гарвардського інституту біологічної інженерії розробила підхід з використання живого матеріалу – штаму генномодифікованих кишкових паличок E.coli – як пробіотика місцевої дії. Ці модифіковані бактерії виробляють мережу нановолокон, які зв’язуються зі слизом кишківника, заповнюючи запалені ділянки і, як пластир, захищаючи їх від впливу мікробів. Такий підхід випробували на мишах – гель захищав їх від проявів коліту від хімічних речовин і сприяв заживленню слизової оболонки кишківника.

«Використовуючи цей підхід «живої терапії», ми створили багатовалентні матеріали, які виробляються модифікованими бактеріями на місці та прикріпляються до багатьох слизових білків за один раз, підтримуючи в’язкий шар і створюючи стабільний самовідновний «пластир» (BAND-AID)», – пояснив керівник дослідження Ніл Джоши.

Він вважає, що підхід із застосуванням гелю може бути застосований при протизапальній, імуносупресивній та антибіотикотерапії, щоб мінімізувати негативний вплив ліків та потенційно забезпечити захист від рецидивів ЗЗК.

«Цей потужний і простий підхід може вплинути на життя тисяч пацієнтів із ЗЗК, для яких не існує доступних ліків від конкретної хвороби»,  зазначив засновник інституту Дональд Інгбер.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Штучний інтелект може оптимізувати промене ...
Ентеральне харчування недоношених — Проєкт ...
Рада прийняла закон про страхування медикі ...
Проблеми зору та COVID-19: точки дотику
Всесвітній день здоров’я — на підтримку ме ...
Чи допоможуть наявні вакцини контролювати ...
Оперативна інформація про поширення корона ...