Іспанські медики оживили замерзлу в горах жінку після 6-годинної зупинки серця

Дата публікації: 06.12.2019

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: зупинка серця, переохолодження, екмо

Іспанські лікарі прозвітували про унікальний випадок порятунку пацієнтки, яка потрапила в лікарню після 3-годинної зупинки серця з температурою тіла 20 градусів. 34-річна жінка замерзла під час снігової бурі в іспанських Піренеях. Досі таких людей вважали мертвими і не намагалися оживити, повідомляє іспанське видання lavanguardia.

Випадок стався 3 листопада, коли подружжя вчителів з Барселони відзначало річницю шлюбу походом в гори. Піднявшись на висоту 2563 м на вершину Torreneules, Одрі та Рохан були захоплені раптовою сніговою бурею.

«Ми зрозуміли, що можемо впасти в будь-який момент, настільки сильним був вітер і нульова видимість, після дощу все побіліло. Тому ми знайшли камінь завбільшки зі стілець і сіли перечекати буран, – розповів Рохан. – Одрі була одягнута у вітрозахисну куртку, але почала мерзнути.  Оскільки сніг не припинявся, ми почали повзти, щоб вибратися. Незабаром Одрі стала говорити нісенітниці, потім просто голосно дихати, і перестала рухатися. Її очі закотилися, вона зробила останній видих і завмерла».

Чоловік намагався намацати пульс у жінки, але ознак життя не виявив. Тим часом друзі пари викликали рятувальників, які здійснили швидкий спуск і доставку подружжя в лікарню вертольотами. Вони ж почали реанімаційні заходи в дорозі.

«Коли жінка прибула до нас, вона була без дихання, синюшна, з температурою тіла 20 градусів. І єдиний плюс в її стані був – це охолодження тіла», – зауважив лікар-реаніматолог Едуард Аргудо.

Замерзлу жінку відразу повезли в операційну, щоб підключити до апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), через який венозну кров пацієнта насичують киснем і вливають через артерію. Так відновлюють кровообіг під час зупинки серця. Також цей апарат дозволяє зігріти кров.

Незабаром Одрі стала говорити нісенітниці, потім просто голосно дихати, і перестала рухатися. Її очі закотилися, вона зробила останній видих і завмерла. 

Одрі перевели в реанімацію, коли її кров нагріли до 24 градусів. Після досягнення 30 градусів до жінки застосовували дефібриляцію, аж поки серце не почало скорочуватись.

«Довелося робити багато переливань крові, була тяжка серцева недостатність, ацидоз», – згадує Аргудо.

На наступний день сканування всього тіла показало, що структури головного мозку не ушкоджені, але це не гарантувало, що не розвинулись неврологічні зміни. Виявлено, що внаслідок реанімації в жінки були зламані ребра та завдані рвані рани печінки. Коли родичі вже приготувалися до смерті Одрі, їм подзвонили з лікарні повідомити, що вона розмовляє. Через 11 днів жінка пішла додому на своїх двох. Із наслідків важкого стану в неї залишилася знижена чутливість в пальцях рук, через що їй поки незручно вправлятися з одягом.

«Це унікальний випадок, який наводить на необхідність перегляду протоколу надання допомоги у разі переохолодження, – наголошує Едуард Аргудо. – Ймовірно, Одрі допомогла добра фізична форма, вона пробігла два марафони минулого року. Але ключ до видужання полягає в тому, що мозок швидко охолоджується і його потреба в кисні знижується ще до того моменту, як серце зупиниться. Якщо ж серце зупиниться першим, а потім відбудеться охолодження, як це трапляється у жертв лавини, прогноз вкрай несприятливий. Але коли охолодження відбувається, як у випадку з Одрі, виживання без серйозних наслідків можливе». 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Як гроші пішли за пацієнтами: суми по обла ...
Доступне медичне страхування — наступний е ...
Гроші пішли за пацієнтами: медичні заклади ...
У США почався смертельний грип із блювотою ...
Міжнародний день жестових мов
Автономізація: При зміні організаційно-пра ...
Два препарати від діабету другого типу заг ...