FDA схвалило перші контактні лінзи, які сповільнюють прогресування міопії

Дата публікації: 22.11.2019

Автори: Редакція «Аксемедін» , Відкриті джерела

Ключові слова: контактні лінзи, сповільнення прогресування короткозорості, міопія

Управління продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) затвердило контактні лінзи, що показані для сповільнення прогресування короткозорості у дітей віком від 8 до 12 років.

Це одноразові м'які контактні лінзи, які потрібно викидати після одного дня використання та не використовувати протягом ночі. Їхнє показання – корекція та сповільнення прогресування короткозорості у дітей зі здоровими очима, як зазначає FDA.

Лінзи сконструйовані так, що одна частина коригує неправильне заломлення світла для покращення зору на відстані, а концентричні периферійні кільця в лінзі фокусують частину світла перед сітківкою, щоб зменшити інтенсивність подразника, який сприяє прогресуванню міопії.

Безпека та ефективність нових лінз були продемонстровані після 3-річного рандомізованого контрольованого клінічного дослідження, у якому взяли участь 135 дітей віком від 8 до 12 років, які починали лікування зазначеними одноразовими лінзами або звичайними м'якими контактними лінзами. Протягом усіх трьох років у дітей, які користувалися новим типом контактних лінз, спостерігалося менше прогресування міопії у порівнянні з тими, хто носив звичайні лінзи.

Також під час кожного щорічного огляду у дітей, що використовували нові лінзи, відмічалась менша зміна осьової довжини очного яблука. Ніякої серйозної побічної дії з боку очей у жодного з пацієнтів не виявлено.

FDA також розглянуло результати ретроспективного аналізу медичних записів 728-ми дітей віком від 8 до 12 років із семи офтальмологічних клінік. Частота випадків виразок рогівки у дітей, які носили спеціальні одноразові лінзи й у дорослих, які щодня носять контактні лінзи, не відрізнялась.

Схвалення FDA передано до роботи одній з компаній-виробників м'яких контактних лінз США.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Телемедицину почнуть впроваджувати в сільс ...
Кількість хворих на деменцію зросла удвічі ...
Чи допоможуть наявні вакцини контролювати ...
Чому серцевий жир привертає увагу науковці ...
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
Скорочення глобального впливу тягаря онкол ...
«Ревізори» МОЗ перевірятимуть лікарні на с ...