Голова НСЗУ: Підвищення тарифу для первинки, оплата інсулінів, послуг паліативної допомоги

Дата публікації: 19.09.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: Національна служба здоров'я України, програма медичних гарантій, проект, національна служба здоров'я України

Проект Програми медичних гарантій – на затвердженні у Верховній Раді

72,08 мільярдів гривень – такий бюджет Програми медичних гарантій, яку сформувала Національна служба здоров'я України, чекає на затвердження у Верховній Раді. Саме стільки планує спрямувати Національна служба здоров'я України медичним закладам за Програмою медичних гарантій у 2020 році. Для українців ці послуги будуть повністю безоплатними, адже вони вже заплатили за них зі своїх податків. Про це під час прес-конференції у Києві повідомив Голова НСЗУ Олег Петренко. Також Голова Національної служби здоров'я України представив директора новоствореного Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Андрія Віленського.

Програма медичних гарантій – перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно – не декларативно, а насправді. До переліку медичних послуг увійдуть амбулаторні послуги, а також терапевтичне і хірургічне лікування в стаціонарі та екстрена медична допомога. Окремою статтею визначені такі важливі напрями, як реабілітація та паліативна допомога. Також у межах Програми медичних гарантій НСЗУ буде здійснювати закупку інсулінів, оплату гемодіалізу та оплату за підвищеними тарифами пріоритетних послуг (лікування інсультів та інфарктів, пологи та неонатологічна допомога, а також ендоскопічні послуги для раннього виявлення раку і мамографія).

Програма медичних гарантій розрахована на всіх громадян країни та осіб, прирівняних до них. Це означає, що і працююче населення, і діти, і пенсіонери – всі зможуть користуватися медичними послугами Програми. Фінансується Програма з державного бюджету – з тих податків на споживання, які сплачують всі громадяни. Так формується пул коштів, звідки потім беруться гроші на оплату медичних послуг,  які НСЗУ закуповує у закладів для пацієнтів.

Олег Петренко, голова НСЗУ: "У Верховній Раді чекає на затвердження перший в Україні проект Програми медичних гарантій. Зараз багато говорять про так звану страхову медицину. Правильніше говорити - загальне медичне страхування або медичне солідарне страхування. Так от, один з його варіантів зараз впроваджує Національна служба здоров'я через реалізацію Програми медичних гарантій. Аби втілити її в життя, потрібні 72,08 мільярди гривень. Це дозволить нам ефективно працювати з медичними закладами, закуповувати у них послуги для громадян, а самим громадянам - отримувати ці послуги безоплатно. Пацієнт користується. НСЗУ платить".


Послуги спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій можна буде отримати безоплатно тільки за направленням лікаря первинки, з яким пацієнт підписав декларацію, або лікуючого лікаря. Але є виключення. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних показань можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.


19 вересня Національна служба здоров'я України відкрила роботу Центрального міжрегіонального департаменту з офісом у м. Київ. Департамент опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та будуть укладати договори з НСЗУ у місті Київ та 4 областях: Київська, Вінницька, Житомирська, Черкаська. Директор департаменту – Віленський Андрій Борисович.

Андрій Віленський, директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ: "До центрального регіону входять області-рекордсмени трансформації охорони здоров'я. Наприклад, у Вінницькій  області найбільший відсоток пацієнтів, які подали декларації до свого лікаря – 81,49 від приписного населення, а це – понад 1,2 млн пацієнтів. Лідером в регіоні серед ПМД за виплатами від НСЗУ є КП "Центр первинкої медико-санітарної допомоги" Житомирської міської ради – 85,8 млн. грн. У Києві найбільша кількість законтрактованих закладів приватної форми власності по всій Україні – 27. Це означає, що у пацієнта з'являється ще більше варіантів для вибору, в якому закладі обрати свого лікаря. Також місто Київ за кількістю аптек – 584, де можна отримати «Доступні ліки», знаходиться на другому місті серед всіх областей країни. А ще у середньому щодня фармацевти Києва погашають 2 400 електронних рецептів, завдяки чому понад 77 тис. пацієнтів отримали свої "Доступні ліки" у столиці нашої країни. Час змін диктує амбітні задачі. Та щоб їх досягти, потрібно робити багато буденних та рутинних справ, здійснити колосальну підготовчу роботу, автономізувати заклади вторинної медичної допомоги. Як директор Центрального департаменту НСЗУ я буду всіляко сприяти цьому процесу. Щоб пакет безоплатних послуг, які держава гарантує пацієнту, могли отримати люди На Київщині, Вінниччині, Житомирщині та Черкащині». 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Пошкодження мозку в пацієнтів із COVID-19
Врятувати за 90 секунд?
Заклади вищої медичної освіти самі формува ...
Фарбування волосся та ризик розвитку онкол ...
Дослідження: сердечникам після 65 років ко ...
Всесвітній день гуманітарної допомоги
Україна долучилась до 62 сесії Комісії ООН ...