Спалювання жиру під час вправ покращує толерантність до глюкози

Дата публікації: 12.02.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: ожиріння, діабет 2 типу, толерантність до глюкози, метаболізм, фізичні вправи

Відомо, що фізичні вправи покращують здоров`я, але це спрацьовує ще й на молекулярному рівні, з’ясували дослідники Центру діабету Joslin. Дослідження було опубліковано в Nature Metabolism.

Після проведення експериментів на людях та мишах учені виявили, що тренування спричиняє значні зміни у структурі жиру: цей «тренований» жир вивільняє речовини у кров, що можуть позитивно впливати на здоров’я.

Відомо, що жирові клітини виділяють білки адипокіни, і їх стає багато у разі ожиріння, що шкідливо впливає на метаболізм і здоров’я.


«Багато адипокінів мають негативні наслідки, але наше дослідження визначило трансформуючий фактор росту (TGF) beta-2 як адипокін, що вивільняється з жирової тканини у відповідь на фізичне навантаження, який фактично покращує толерантність до глюкози», — роз’яснює співавтор дослідження Лорі Дж. Гудієр, PhD, керівник підрозділу Joslin з інтегративної фізіології та метаболізму речовин.


Покращання толерантності до глюкози — не єдиний позитивний наслідок впливу TGF beta-2; лікування мишей з ожирінням за допомогою цього адипокіну знижувало рівень ліпідів у крові та покращувало метаболізм. «Той факт, що один білок створює такі важливі ефекти, досить разючий», — зазначає Лорі Дж. Гудієр.

Дослідники Joslin прагнули ідентифікувати адипокіни, що вивільняються з жиру під час тренування. Вони визначили рівні адипокінів у чоловіків до і після циклу фізичних вправ. Вони також вивчали результати тренування мишей.

Цей аналіз ідентифікував TGF beta-2 як один із білків, регульованих під час фізичного навантаження у людей і мишей. Додаткове дослідження підтвердило, що рівень цього адипокіну фактично підвищується як у жировій тканині, так і у крові під час фізичного навантаження.

Вчені годували мишей харчами з високим вмістом жиру, спричиняючи у тварин розвиток діабету. Щоб дізнатися, чи зазначений білок фактично відповідає за метаболічні ефекти, вони лікували діабет у цих мишей TGF beta-2. Це знизило негативні наслідки шкідливої дієти. Подібну дію мали і фізичні вправи. Експеримент показав у мишей поліпшену толерантність до глюкози і збільшення поглинання жирних кислот.

Вчені годували мишей харчами з високим вмістом жиру, спричиняючи у тварин розвиток діабету.

Іншою важливою знахідкою було те, що молочна кислота, яка вивільняється під час тренування, — невід’ємна частина процесу вивільнення TGF beta-2. Під час тренування м’язи вивільняють лактат, який спричиняє вивільнення TGF beta-2 у жировому прошарку.

Результати свідчать про те, що TGF beta-2 може бути застосований для лікування високого цукру у крові, а отже і для терапії діабету 2-го типу. Для визначення безпечності лікування TGF бета-2 необхідні тривалі дослідження.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Кілька несподіванок щодо синдрому Дауна
Дослідження ефективності тканинних масок
Вакцинація стала ще доступнішою: знято зас ...
Контрацепція і репродуктивне здоров’я
Відбулося перше засідання робочої групи з ...
Світ світлий, бережіть зір!
Націленість на ракове оточення для поперед ...