12 випадків правця зафіксовано в Україні 2020 року

Дата публікації: 17.12.2020

Ключові слова: правець, вакцинація

Останній випадок діагностовано 21 листопада у Волинській області: 59-річний чоловік інфікувався через травму правого передпліччя.

На 5-й день постраждалого було госпіталізовано у відділення реанімації і поставлено діагноз «правець». У хворого був тяжкий стан: запаморочення, закинута голова, напружені м’язи спини та шиї, періодичні генералізовані судоми, прогресуюче оніміння мімічних м’язів (сардонічна посмішка), тризм (спазм) м’язів обличчя. Останнє щеплення проти правця чоловік отримав у 2006 році.

Нагадуємо, ревакцинація від дифтерії та правця потрібна кожному щодесять років!

Загалом за 2020 рік було зареєстровано 12 випадків захворювання на правець. З них 5 випадків серед дітей 10–14 років, 1 — 15–17 років та у 6 дорослих. Цьогоріч випадки правця фіксували у Волинській, Миколаївській та Вінницькій (по 2), Рівненській, Львівській, Чернігівській, Київський, Полтавській та Харківській (по 1) областях.

Правець — це інфекційне захворювання, що передається під час контакту зі спорами бактерій Clostridium tetani. Інфікуватися можливо через потрапляння бруду в рану, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Без вчасної медичної допомоги хвороба може призвести до смерті.

Єдиний надійний спосіб захиститися від правця — вакцинація.

За 10 місяців в Україні вакциновано від правця лише 64,8% дітей до року. Охоплення щепленнями в інших вікових категоріях: 18 місяців — 66,4%, 6 років — 46,5%, 16 років — 63%, дорослі — 39,3%.

Вакцинацію для профілактики правця, дифтерії та кашлюка відповідно до Календаря щеплень здійснюють у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення), у 18 місяців (четверте щеплення). Ревакцинація відбувається у 6 років та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих обов’язкова щодесять років.

Вакцина від правця та дифтерії безоплатна. Для найкращого захисту варто робити щеплення вчасно.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Самоствердження допомагає подолати стрес с ...
Контрацепція і репродуктивне здоров’я
Бюджет МОЗ України-2019: про пріоритетні н ...
Таємниці жіночої фізіології
Антибіотики: що ефективніше — таблетки чи ...
Державна політика щодо вакцинації напряму ...
Пестициди — безвихідь цивілізації