Виявлений біомаркер агресивної форми раку у дітей

Дата публікації: 14.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: рнк, біомаркер, медулобластома, РНК

Дослідники університету Джонса Хопкінса виявили новий діагностичний маркер, який відрізняє агресивний тип дитячої медулобластоми від її менш злоякісного варіанту. Вчені сподіваються, що це відкриття дасть змогу розробити більш ефективні методи лікування.

Результати нового дослідження під керівництвом Ренджана Дж. Перери, доктора філософії, директора Центру біології РНК Дитячої клініки Джона Хопкінса, виявили, що цей біомаркер дає змогу відрізнити агресивну медулобластому 3 групи від пухлини групи 4, яка реагує на лікування. «Обидва типи новоутворення виглядають однаково під мікроскопом, тому зараз їх класифікують до групи 3/4 та лікують за однією схемою», – пояснює Перера, старший автор дослідження.

«Нині у нас немає можливості рентгенологічно чи мікроскопічно відрізнити пухлини 3 та 4 груп», – розповідає Джордж Джалло, доктор медичних наук, нейрохірург у Дитячій клініці Джона Хопкінса, професор нейрохірургії, педіатрії та онкології. «Діти з медулобластомою 3 групи погано реагують на лікування і майже завжди хвороба рецидивує, що призводить до смерті. Зараз у нас немає варіантів, як допомогти хворим цієї стійкої до терапії групи, крім експериментальних методів лікування».

Намагаючись визначити особливості, які відрізняють пухлини 3 та 4 типу, а також можуть вказувати на причину агресивного розвитку медулобластоми, команда Перери переглянула загальнодоступну базу даних щодо секвенування РНК у 175 пацієнтів. Вчені виявили, що некодуюча молекула РНК може регулювати експресію генів та варіюється серед чотирьох підгруп медулобластоми.

1 грудня в Journal of Neuro-Oncology були опубліковані результати дослідження, яке проводили на мишах. Отримані дані вказують на те, що некодуюча РНК Inc-HLX-2-7 впливає на зростання медулобластоми та є перспективним молекулярним маркером та потенційною терапевтичною мішенню для пухлин 3 групи.

Медулобластома — це тип раку головного мозку, що переважно вражає дітей. Він розділений на чотири основні молекулярні підгрупи. Близько 10% випадків класифікуються як ті, у яких активізується сигнальний шлях WNT. Вони пов'язані з дуже хорошим прогнозом лікування. Медулобластоми SHH-підтипу становлять 30% від усіх випадків і мають відносно добрий прогноз, як і пухлини групи 4, які виявляють приблизно у 35% хворих. Близько 25% пацієнтів страждають від ураження медулобластомою 3 групи, яка, на жаль, має поганий прогноз.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Нестача балів БПР: як виправити ситуацію?
Гостре телебачення
Результати дослідження лікарів «Вибір апте ...
Вдавані емоції на роботі призводять до виг ...
Наполеон неврозів
Гостра застережливість
У Китаї зафіксували 26 смертей від нового ...