Клінічні випадки. Хвороба В20

Дата публікації: 25.09.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: віл-інфекція, СНІД, ВІЛ-інфекція


29-річна жінка зі скаргами на біль та першіння в горлі, зокрема під час ковтання, підвищення температури тіла до 38,7 С, висипання по всьому тілу (спочатку поява на обличчі, потім на – тулубі та кінцівках). Ці скарги з’явились три дні тому без певної причини. Госпіталізована в інфекційний стаціонар. 

З анамнезу життя: незаміжня, має одного сексуального партнера (ВІЛ-позитивного). Про ВІЛ-статус партнера не знає. Статевий контакт – незахищений. Споживання наркотичних речовин заперечує. До цього на наявність ВІЛ-інфекції не обстежувалась.

Об’єктивний огляд: яскравий плямисто-папульозний висип по всьому тілу, елементи круглої форми, не лущаться, не сверблять, зникають під час натискання, де-не-де зливаються. На обличчі висипання більш яскраві, ніж на інших частинах тіла. Лімфатичні вузли пальпаторно не збільшені.


На піднебінні, задній стінці глотки та язичку наявний білий наліт. Гіпертрофія піднебінних мигдаликів 2 ступеня, але без гнійного нальоту. Язичок набряклий, гіперемований.


Пацієнтка дообстежена. Експрес-тест на ВІЛ – негативний. Виявлення антитіл до ВІЛ методом ІФА – антитіла виявлено. CD4  832 кл/мл (19%). Вірусне навантаження – 7500000 РНК-копій/мл. Загальноклінічний аналіз крові – підвищений рівень ШОЕ (23 мм/год), інші показники -  в межах норми. Біохімічний аналіз крові – без патологічних змін. С-реактивний білок – позитивний (++). Рентгенографія органів грудної порожнини – без патології.

Встановлений діагноз: ВІЛ-інфекція, ІІ клінічна стадія (гостра ВІЛ-інфекція з вторинними захворюваннями), катаральна ангіна, оральний кандидоз.

Призначене лікування: цефтріаксон, флуконазол, антигістамінні, антисептичні засоби для місцевого застосування.

Через 6 днів пацієнтка у задовільному стані виписана із стаціонару.


Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Аневризма вени Галена як екстракардіальна ...
Рідкісний випадок карциносаркоми правої ле ...
Клінічні випадки. Шкіра
Клінічне завдання. Підвищений артеріальний ...
Клінічне завдання. Торакальний біль і пору ...
Клінічне завдання. Птоз верхньої повіки. Д ...
Редкий случай мукополисахаридоза VI типа: ...