Дитячий гастроентеролог: Гастроентерологія дітей раннього віку

Дата публікації: 22.03.2018

Автори: Видавничий дім «Здоров'я України»

Ключові слова: гастроентерологія, гастроентерологія , педіатрія, Здоров'я України, сімейний лікар, Здоров'я України

Патологія органів шлунково-кишкового тракту на сьогоднішній день займає провідні місця в структурі дитячої захворюваності, причин інвалідності й тому традиційно становить винятковий інтерес не тільки для гастроентерологів, а й для педіатрів та лікарів загальної практики.

Особливо важкий перебіг мають захворювання ШКТ у дітей перших років життя, що обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями цього вікового періоду, незрілістю адаптаційно-пристосувальних механізмів та генетично детермінованим характером подібних станів.

Розвиток світової та вітчизняної науки безперервно удосконалює погляди на етіологію та патогенез функціональних і органічних захворювань стравоходу, гастродуоденальної зони, кишечника, підходи до їх діагностики та лікування. Тому в даному посібнику в світлі останніх наукових досліджень нами представлені основні розділи захворювань органів травлення у дітей раннього віку, починаючи від періоду новонародженості. Наведені дані з внутрішньоутробного формування системи травлення та її анатомо-фізіологічних особливостей. Висвітлені питання діагностики і тактики лікування найбільш поширених вроджених вад розвитку шлунково-кишкового тракту.

У дітей раннього віку досить часто зустрічаються стани, пов’язані зі спадковими порушеннями кишкового травлення та всмоктування, але через низьку обізнаність педіатрів та недостатню діагностику синдром мальабсорбції несправедливо продовжує вважатися «нечастим» захворюванням. Велика кількість подібних захворювань та досить складна генетична і клінічна гетерогенність в межах кожного із них часто вводять в оману практикуючих лікарів, які намагаються відсторонитися від проблеми взагалі. Разом з тим, тяжкість клінічного перебігу більшості з них та несприятливий прогноз заслуговують на особливу увагу до всієї групи подібних захворювань.

ДОВІДНИК

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Ендокринолог: Стандарти діагностики і ліку ...
Инфекционист: Инфекционные болезни, фармак ...
Дитячий пульмонолог: Довідник з дитячої пу ...
Семейный врач. Терапевт (том 2): Рациональ ...
Гинеколог: Амбулаторно-поликлиническая пом ...
Пульмонолог. Фтизиатр: Рациональная диагно ...
Стоматолог: Практична пародонтологія