Визначення клінічних стратегій для людей із ВІЛ у період пандемії COVID-19

Дата публікації: 07.05.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: ВІЛ, COVID-19, клінічні дослідження

У міру того, як у світі поширюється кількість захворювань на COVID-19, медичні дослідники висловлюють занепокоєння, як пандемія вплине на найбільш вразливі групи населення світу. Зокрема, люди, що живуть з ВІЛ, у країнах із низьким рівнем доходу є серйозною проблемою, оскільки вони можуть піддаватися підвищеному ризику наслідків інфікування вірусними інфекціями.

 

Науково-дослідницький інститут Кірбі, що спеціалізується на питаннях профілактики і лікування інфекційних захворювань Університету Нового Південного Уельсу (Сідней, Австралія), координуватиме багатоцентрове дослідження, метою якого є:

  • Визначення факторів ризику для COVID-19 серед людей, що живуть із ВІЛ.
  • Збір важливої інформації для обґрунтування стратегій клінічної допомоги в країнах з низьким рівнем доходу.

Дослідження буде проводитися у 15-ти країнах світу через партнерство з Ezintsha Wits RHI (Йоганнесбург, Південна Африка), Університетом Монпельє, Французьким агентством із досліджень СНІДу та вірусних гепатитів (ANRS), Центральною лікарнею Яунде, Камерун, Університетською лікарнею Женеви і Ліверпульським університетом.


У світі 37,9 мільйонів осіб живуть із ВІЛ, більшість із яких — у країнах з низьким рівнем доходу, де системи охорони здоров’я були нестабільні задовго до початку пандемії COVID-19. На думку доцента Інституту Кірбі Марка Поліззотто:

  • терміново і критично необхідно встановити, як COVID-19 впливає на людей з низьким рівнем доходів, що живуть з ВІЛ;
  • це надасть можливість спланувати потреби таких верств населення в галузі охорони здоров’я.

«Країни з високим рівнем доходу докладають зусиль, хоча у багатьох випадках зазнають невдачі, щоб стримати пандемію COVID-19. Там, де  вони домоглися успіху, йшлося про складні системи громадського здоров’я і про скоординований, добре забезпечений ресурсами стратегій боротьби з епідемією, рух, — пояснює доцент Поліззотто, — але в умовах бідності це неможливо. Люди живуть в умовах скупчення населення, без державних мереж безпеки. Якщо додати до цього велику кількість осіб, що живуть з ВІЛ, можна зрозуміти, чому існує глобальна стурбованість з приводу потенційного впливу  COVID-19 в Африці та інших країнах з обмеженими ресурсами в нашому регіоні».

Перша у світі науково-дослідницька співпраця COHIVE:

  • об’єднає чотири наявні дослідження щодо лікування ВІЛ;
  • стежитиме за учасниками цих випробувань, що інфікувалися ВІЛ.

За словами доктора Філіпа Данетона, наявні клінічні випробування, координовані цією групою дослідників, включають цілий ряд методів лікування ВІЛ, географічних регіонів, груп населення, зокрема особливо вразливі, наприклад, вагітних жінок, що живуть із ВІЛ. Це дозволяє охопити весь спектр цієї глобальної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, що пов’язана з допомогою людям, які живуть з ВІЛ. Саме тому виділено додаткові кошти для додавання наглядового компоненту за COVID-19 до цих випробувань.

Як підкреслив Марк Поліззотто, криза системи охорони здоров’я в умовах пандемії COVID-19 вимагає широкої співпраці, обміну знаннями, і, що найбільш важливо, розуміння нашої спільної людяності. Якщо самі знедолені матимуть ті ж можливості для захисту від COVID-19, що й багато інших людей, ми знатимемо, що зробили все можливе.

ДЖЕРЕЛО


Дізнавайтесь більше потрібної та актуальної інформації про COVID-19 у новому навчальному курсі «Коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19)» від провідного інфекціоніста країни, доктора медичних наук, професора Ольги Голубовської. Курс сертифікований НМУ ім. О.О. Богомольця.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Здоров'я нирок для всіх і всюди: підтриман ...
Ілля Ємець виступає за впровадження в Укра ...
Оперативна інформація про поширення корона ...
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
В Україні 26 лабораторно підтверджених вип ...
Чоловіки генетично більш схильні до раку ш ...
Інфографіка: частка медичних працівників с ...