Якби пацієнт зайшов до Вас у кабінет разом із собакою

Дата публікації: 29.01.2021

Автори: Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: COVID-19, собака-поводир, кінологи


Міжнародний день собаки-поводиря світ відзначає у третю середу квітня.

Але щоб віддати належне тваринам, які допомагають сліпим людям подорожувати, 29 січня проводять присвячений собакам-поводирям День народження «Очей що бачать». Про заснування організації собак-поводирів і їхніх незрячих хазяїв «Seeing Eye» більше читайте тут.

• Незряча людина може рухатися з білою тростиною, використовувати спеціальні гаджети з ехолокацією та озвучуванням маршруту, але собака-поводир — не лише супровід, це — справжній друг.

• Навчання цуценяти розпочинають з півторамісячного віку та продовжують до 1,5-2 років.

• Собаки-поводирі складають іспити, отримують професійні дипломи.

• Під час підбору господаря беруть до уваги характер, спосіб життя, фізичні особливості людини.

• Важливо, щоб між господарем і собакою виник міцний зв’язок і повна довіра.

• Кінологи називають одним із найважчих завдань — навчити собаку не виконувати команду, якщо вона може нести загрозу для господаря.

Не всі собаки, які починають навчатися у школі поводирів, успішно справляються. У жовтні минулого року благодійна організація «Собаки-поводирі» пожертвувала компанії «Медичні собаки виявлення» Medical Detection Dogs трьох тварин, що визнані непридатними в якості собак-поводирів для сліпих. У разі успіху «новобранців» задіятимуть у громадських місцях для виявлення людей з COVID-19.

Пандемія COVID-19 та пов’язані з нею карантинні заходи створюють додаткові складнощі для незрячих людей.

• Собака-поводир звикла заходити в магазин, але вона не знає, як потрібно дотримуватися дистанції при контактуванні з іншими людьми.

• Маска заважає господарям дихати, доводиться постійно коригувати тон голосу, щоб давати вказівки собаці.

На теренах колишнього Радянського Союзу, перші собаки-поводирі були підготовлені 1947 року в Центральній школі службового собаківництва, і передані ветеранам Другої світової війни.

• Нашим воїнам, які втратили зір через війну на Сході, була вкрай необхідна допомога.

• Українська школа собак-поводирів створена лише 2018 року на базі службового собаківництва Міжнародної поліцейської корпорації в Одесі.

Важливо, щоб змінилося ставлення суспільства до собак-поводирів, щоб така собака не сприймалася як звичайна тварина. Наприклад, за правилами користування київським метрополітеном, собака-поводир може супроводжувати незрячу людину за умови наявності спеціального документа, що підтверджує його вміння, та за умов проходження навчання у метрополітені. Але провести таке навчання практично неможливо.

На запитання «Як Ви сприйняли б факт, якби пацієнт з'явився до Вас у кабінет разом із собакою?» у опитуванні «Хто у домі господар, або Вірний друг у мене є — мені лапу подає»:

• 35% лікарів-респондентів відповіли: «Собака не може перебувати в закладі охорони здоров'я, попрошу негайно вивести тварину на вулицю».

• 23% — стверджують: «Це неможливо, пацієнта із собакою не пропустять до мене в кабінет інші співробітники лікарні».

Лише 4% лікарів-учасників опитування приймають пацієнтів з порушеннями зору разом із собакою-поводирем.

Немає ніяких доказів того, що собаки заражаються COVID-19, але вони можуть переносити вірус на шерсті, носі. Редакція платформи «Аксемедін» пропонує ознайомитись з кількома рекомендаціями для кінологів-поводирів у боротьбі з COVID-19 громадської організації Guide Dogs (Новий Південний Уельс, Австралія).

• Важливо, щоб будь-які методи соціального дистанціювання застосовувалися до собаці так само, як і до людини.

• Гуляти з собакою можна, але вдома після прогулянки необхідно вимити собаці ноги водою з милом так само, як людині — помити руки. Також рекомендовано частіше прасувати поводок і ошийник.

• Намагатися не кашляти поруч з собакою, а якщо таке трапиться — слідкувати, щоб краплі слини не потрапили собаці на шерсть.

• Зв'язалися з членами родини або близькими людьми, обговорити можливий догляд за собакою на випадок, якщо господар захворіє і буде потребувати стаціонарного лікування.

• Підготувати набір для надання невідкладної допомоги, у тому числі принаймні двотижневий корм, ліки, замітки про проблеми зі здоров'ям і контактні дані ветеринара.

Існують і деякі позитивні моменти карантину. Реалізація правил соціального дистанціювання означає, що ніхто не намагається погладити собаку, що зазвичай відбувається кілька разів за прогулянку. Це відволікання може привести до помилки тварини, що ставить під загрозу безпеку користувача. Незважаючи на ізоляцію, господар собаки-поводиря завжди має поруч друга-тварину.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Проблеми зору та COVID-19: точки дотику
Клінічні випадки. Олія
Клінічні випадки. Киста
Хвороба, що затуманює зір
Капиллярные гемангиомы орбиты и периорбита ...
8 серпня — вітаємо офтальмологів
Шлях внутрішньоочної тонометрії від фон Гр ...