Нові краплі для очей можуть запобігти поширеній причині сліпоти

Дата публікації: 30.06.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: офтальмологія, зір, сітківка, сліпота, краплі для очей, очні краплі, втрата зору, каспаза-9


Дослідники Ірвінзького медичного центру Колумбійського університету розробили очні краплі, які допоможуть запобігти втраті зору після оклюзії вен сітківки, що є основною причиною сліпоти у мільйонів дорослих людей у всьому світі.

 

Що таке оклюзія вени сітківки?

Оклюзія вени сітківки розвивається, коли основна вена, яка відводить кров із сітківки, блокується, – зазвичай, згустком крові. В результаті кров та інші рідини просочуються в сітківку, пошкоджуючи фоторецептори (світлочутливі нейрони).

Стандартне лікування цього стану здійснюється препаратами, які зменшують витік рідини з судин та аномальний ріст кровоносних судин. Але є істотні недоліки. Ця терапія вимагає повторних ін'єкцій безпосередньо в око, і в більшості випадків – таким лікуванням не вдається запобігти втраті зору.

«Нове лікування спрямоване на фермент каспаза-9, – каже керівник дослідження, доктор наук Керрол Трой, професор кафедри патології, клітинної біології та неврології в Таубському інституті досліджень хвороби Альцгеймера та старіння мозку Колумбійського університету. – За нормальних умов вважається, що каспаза-9 в основному бере участь у запрограмованій загибелі клітин, чітко регульованому механізмі природного усунення пошкоджених або надлишкових клітин».

Однак у дослідженнях на мишах виявлено, що у разі закупорки вени сітківки каспаза-9 стає неконтрольовано активізованою, зумовлюючи процеси, які можуть пошкодити сітківку.

 

Очні краплі запобігають травмуванню сітківки

Лабораторія Керрола Троя на прикладі моделі мишей виявила, що високоселективний інгібітор каспази-9, який постачається у вигляді очних крапель, поліпшує функціонування сітківки. Найголовніше, що лікування зменшило набряк, поліпшило кровообіг та зменшило пошкодження нейронів у сітківці.

«Ми вважаємо, що ці краплі для очей мають ряд переваг перед наявними методами терапії, – підкреслює професор. – Пацієнти можуть самостійно вводити препарат, і не доведеться робити низку ін'єкцій. Крім того, наші очні краплі спрямовані на інші способи ураження сітківки і, таким чином, можуть допомогти пацієнтам, які не реагують на поточну терапію».

 

Що далі?

Дослідники готуються перевірити дію очних крапель у людей з оклюзією вен сітківки під час клінічного випробування I фази.

Надалі лабораторія професора Троя також вивчить, чи можна застосовувати інгібітори каспази-9 для лікування інших судинних травм, враховуючи діабетичний набряк макули (інша поширена причина сліпоти) та інсульт.

«Судинна дисфункція лежить в основі багатьох хронічних неврологічних та сітківкових розладів, оскільки високі енергетичні потреби мозку та очей роблять їхні тканини надзвичайно вразливими у разі порушення кровопостачання», – наголосила перша авторка дослідження Марія Авруцька, докторант з патології та клітинної біології Коледжу лікарів та хірургів Університету Колумбії.

Дослідження, проведене на мишах, засвідчило, що експериментальна терапія, націлена на поширену причину нейродегенерації, може мати ширший терапевтичний ефект, ніж наявні ліки.

Дослідження було опубліковане в журналі «Nature Communications».

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Аметропии: клиника, диагностика, профилакт ...
Хвороба, що затуманює зір
Алергічний кон’юнктивіт
Капиллярные гемангиомы орбиты и периорбита ...
Діабетична ретинопатія: новий предиктор тя ...
Клінічний випадок неповної форми синдрому ...
Шлях внутрішньоочної тонометрії від фон Гр ...