Свято тих, хто дарує усмішки

Дата публікації: 09.02.2021

Автори: Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: стоматолог, свято


9 лютого — Всесвітній день стоматолога. У католицтві цього дня відзначають День Святої Аполлонії — покровительки стоматологів та стоматологічних хворих.

Легенда каже, що 9 лютого 249 року гонителі християнства піддали жорстоким тортурам молоду дочку олександрійського чиновника.

Дівчині виривали зуби й вимагали зректися Ісуса Христа. Зуби за тих часів вважалися ознакою здоров'я. Екзекуція була болючою і найпринизливішою. Але Аполлонія витримала завдяки незламній вірі. Існує повір’я, що при нестерпному зубному болі достатньо виголосити: «Santa Apollonia!» — біль мине.

Спеціальність зуболікування до «Російського медичного списку» внесена 1809 року. Наприкінці 19 століття згідно із законом 1891 року «Про перетворення навчання зуболікарському мистецтву» існувало два звання для спеціалістів із зуболікування: дантист і зубний лікар.

• Звання дантиста отримувалось через навчання в приватному кабінеті дантиста за індивідуальною програмою з наступним складанням іспиту комісії при університеті. Дантисти були обмежені в професійних правах: наприклад, вони не повинні були займатися лікуванням хвороб порожнини рота, крім хвороб зубів.

• Звання зубного лікаря отримували випускники зуболікарських шкіл з 2,5-річним курсом навчання за затвердженою законом програмою. При цьому потрібно було мати загальну освіту не нижче 6 класів гімназії. Звання зубного лікаря присвоювалось після складання іспиту на медичному факультеті.

Обидві категорії спеціалістів зуболікарської справи загальномедичної освіти не отримували й до розряду лікарів не належали. Проте існували й лікарі з вищою освітою, що спеціалізувались на зуболікуванні: вони називались лікарі-одонтологи.

• Першу самостійну клінічну доцентуру з одонтології запровадив у 1885 році знаменитий хірург Микола Васильович Скліфосовський, який раніше, у 1870 р., був запрошений завідувати кафедрою хірургії медичного факультету Київського університету імені Святого Володимира.

• Вчений-хірург завжди наполягав на включенні зуболікування як науки й самостійного розділу медицини в програму вищих медичних навчальних закладів.

У 1898 р. на території колишньої Російської імперії функціонувало дев'ять, а 1916 р. – близько двадцяти зуболікарських шкіл. В Україні такі школи були у великих університетських містах — Одесі, Києві Харкові, Дніпрі, Львові. Розвитку стоматології сприяли організовані товариства дантистів у Києві (1899), Одесі (1900), Харкові (1902).

Стоматологічний факультет Національного медичного університету імені О.О.Богомольця тричі був окремим стоматологічним інститутом. Певний час панувала думка про те, що стоматологів треба готувати тільки на медичних факультетах, а не на одонтологічних.

Професія стоматолога є дуже важливою. Наші колеги, хто обрав собі цю спеціальність, відрізняються:

• добре розвиненою моторикою рук;

• хорошою координацією рухів;

• акуратністю;

• відмінною пам’яттю.

Редакція платформи «Аксемедін» вітає всіх, хто виконує шляхетну місію врятувати світ від зубного болю, дарує людям красиві усмішки й впевненість в собі! Бажаємо вам, наші шановні колеги, прихильності долі, здійснення найзаповітніших мрій, мира та злагоди у родині.

Ориігнал 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Нестерпний і нещадний
Стоматологічна допомога в Україні: основні ...
Пiслядипломна освiта лікарів стоматологів: ...
«Инсайдер успешного стоматолога»
Системные антибактериальные препараты в па ...
Здоров’я ротової порожнини — здоров’я люди ...
Клінічне завдання. Утруднене прорізування ...