ICDAS: Сучасний міжнародний метод класифікації карієсу

Дата публікації: 07.02.2020

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: карієс, класифікація, ICDAS

Щороку 9-го лютого у багатьох країнах світу, зокрема і в Україні, святкують Міжнародний день стоматолога, а також День зубного болю. Пропонуємо Вам ознайомитися із тематичною статтею щодо системи класифікації одного з найпоширеніших стоматологічних захворювань.

На сьогодні карієс зубів залишається найбільш розповсюдженим захворюванням порожнини рота серед населення світу [1].

Проте досі не існує єдиної системи класифікації карієсу. Аналіз міжнародної наукової літератури, проведений у 2004 році, виділив 29 унікальних методів класифікації, які базуються на різних критеріях і використовуються в різних країнах [2]. Під час вивчення зарубіжних публікацій вітчизняний лікар може опинитися на незнайомій території, адже прийняті в Україні класифікації стоматологічних захворювань переважно є спадком радянських часів і не використовуються західними спеціалістами. Також відсутність уніфікованого методу оцінки каріозних уражень обмежує можливості порівняння результатів епідеміологічних та клінічних досліджень.

З метою впровадження стандартного методу класифікації карієсу, у 2002 році клініцисти та академіки із Великобританії, США, Австралії та Данії створили Міжнародну Систему Виявлення та Оцінки Карієсу (International Caries Detection and Assessment System, ICDAS). За час свого існування ця система набула популярності серед світової стоматологічної спільноти, і використовувалась у численних опублікованих дослідженнях [3, 4, 5, 6].

ICDAS базується на візуальному оцінюванні поверхні зуба за допомогою шестибальної шкали.

На ICDAS базується Міжнародна Система Класифікації і Лікування Карієсу (ICCMS, International Caries Classification Management System). Згідно з ICCMS виділяють три стадії каріозного ураження: початкову, помірну та екстенсивну. Ці стадії характеризують не глибину ураження, а розвиток патологічного процесу. Залежно від стадії за ICCMS та індивідуальних факторів ризику, передбачені стратегії для профілактики та лікування кожного окремого випадку. ICDAS може застосовуватись як на звичайному терапевтичному прийомі, так і в педіатричній стоматології.

Використання ICDAS може допомогти українським авторам зробити свої наукові дослідження доступними для міжнародної стоматологічної спільноти, а також покращити розуміння лікарів під час вивчення світової літератури.

Література:

1. Facts, Figures and Stats. Oral disease: 10 key facts.

2. Visual and Visuo-tactile Detection of Dental Caries

3. Caries-risk profiles in Italian adults using computer caries assessment system and ICDAS

4. Caries experience in a child population in a deprived area of Brazil, using ICDAS II

5. Measuring Dental Caries in the Mixed Dentition by ICDAS

6. Occlusal caries detection in permanent molars according to WHO basic methods, ICDAS II and laser fluorescence measurements

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Стоматологічна практика і хронічна хвороба ...
Лікарські товариства у формуванні українсь ...
Пародонтит: зв’язок із серцево-судинною па ...
Мирослава Дрогомирецька: виступ у дискусії ...
Стоматологічні аспекти клімактеричного син ...
Зубні протези — не тільки стоматологічна п ...
Про проблему доступності стоматологічної д ...