Кардіоренальний синдром: що варто знати лікарю

Сучасна кардіологія і нефрологія між собою тісно інтегровані. Їх пов'язують спільні фактори ризику, універсальні патогенетичні механізми, прогноз і терапевтична стратегія нефро- і кардіопротекції.

У світі існує чітка тенденція до зростання чисельності пацієнтів із коморбідними кардіоваскулярними і ренальними ураженнями, що пов’язано зі старінням населення планети та вдосконаленням діагностичних методів.

Кардіоренальний синдром —  патофізіологічний стан, при якому дисфункція в одному органі (серце або нирка) викликає дисфункцію в іншому. Первинно враженим органом може бути як серце, так і нирка. Тривалий безсимптомний перебіг хронічної хвороби нирок часто буває «лабораторною несподіванкою» при зверненні пацієнта за медичною допомогою з приводу інших причин.

Поняття «кардіоренальний синдром» було затверджено у вересні 2008 року на погоджувальній конференції ADQI (Acute Dialysis Quality Initiation) у Венеції провідними спеціалістами у галузі кардіології, реаніматології, кардіохірургії, нефрології, епідеміології.

Цікавість до кардіоренального синдрому  у 2019 році пов’язана з 79 науковою сесією Американської діабетичної асоціації (American Diabetes Association), що проходила у липні 2019 року в Сан-Франциско (США).

Декілька доповідей про дослідження, що доводять позитивний вплив інгібіторів натрій-глюкозного котранспортера-2 (SGLT2) на процеси як у серцево-судинній системі, так і в нирках, були присвячені саме кардіоренальному синдрому.

Про етіологію, патогенез, класифікацію основних типів кардіоренального синдрому, аспекти діагностики, способи попередження ускладнень, нефрокардіопротективні терапевтичні стратегії Ви можете дізнатися на нашій платформі у навчальному курсі «Кардіоренальний синдром: патофізіологія та лікування» д.м.н., професора, завідувача кафедри загальної практики-сімейної медицини Харківської медичної академії післядипломної освіти Коржа Олексія Миколайовича.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Терапия пероральными антикоагулянтами в ос ...
Діагностика і лікування ФП та ТП: ЕКГ-діаг ...
Антагонисты кальция: механизм действия и о ...
Новое об артериальной гипертензии и артери ...
Рідкісне поєднання вродженої вади серця з ...
Аневризма вени Галена як екстракардіальна ...
Нові рекомендації AHA та ACC щодо ведення ...