Ефективне використання смартфону в роботі лікаря

Дата публікації: 27.03.2018

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: сімейна медицина, терапія, смартфон

Робота лікаря зазвичай пов’язана з опрацюванням великої кількості інформації за день і потребою постійного оновлення знань та умінь. Паперові варіанти запису інформації або стаціонарні комп’ютери не завжди є під рукою у важливий момент. Тому в сучасному світі для ефективної роботи лікаря смартфони є невід’ємною частиною робочого процесу.

Зі швидким розвитком технологій та появою смартфону лікарям ХХІ століття стало значно легше зберігати необхідну інформацію «під рукою» та бути завжди на зв’язку. Можна виділити чотири основні напрями у використанні смартфону, які є надзвичайно корисними для практикуючого лікаря.

Перший напрям - це підтримання постійного контакту з пацієнтом та колегами. Це може бути як голосовий зв'язок, так і використання месенджерів. Це дозволяє лікарям швидко реагувати на зміни стану пацієнтів, давати дистанційні медичні рекомендації, ділитися медичним досвідом з іншими лікарями та консультуватися з ними, за потреби.

Другий напрям - це можливість зберігати під рукою медичні матеріали, а саме: останні рекомендації діагностики і лікування, медичну літературу та наукові статті. Ця можливість є корисною і для молодого спеціаліста, який ще не впевнений у своїх призначеннях, так і для більш досвідчених лікарів, які при появі вільної хвилини, зможуть освіжити свої знання та прочитати наукові статті своїх колег.

Третій напрям – це використання корисних медичних додатків, які можна встановити на свій смартфон через магазин. Майже кожного для виходять нові цікаві медичні додатки, які значно спрощують життя лікарям. Медичні калькулятори, календарі, нотатники, довідники, атласи, тестові завдання та навіть ліхтарик для дослідження горла пацієнта – це все є необхідним у роботі лікаря.

Четвертим, найважливішим, напрямом у роботі зі смартфоном є постійний доступ до інтернету. Глобальна мережа надає доступ своєму користувачу до значної кількості інформації. Наявність доступу до швидкого інтернету може вирішити багато медичних невідкладних питань лікарської практики. Головне - правильний вибір оператора та стартового пакета, адже витрати за постійне використання інтернету є значними.

Отже, використання смартфону, окрім власних потреб, може значно спростити роботу лікаря.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Чому платформа «Аксемедін» є ресурсом №1 с ...
Клінічне завдання. Нудота і запаморочення. ...
Інформаційні онлайн-джерела для нефрологів
Клінічний випадок: фібриляція передсердь
Причини ускладнень при застійній серцевій ...
Дисфункціональна маткова кровотеча
Определение уровня Гликированного гемогло ...